Kreatin kullanılmalı mı?

erygrkn

Femtopat
Daha fazla  
Ben spora ara vereli 6 ay civarı oldu. Önceden çok az neredeyse hiç denilecek bir süre kullanmıştım. Sorumda bununla alakalı biraz. Eskiden 1 haftaya yakın kreatin kullandım ama suyu neredeyse 6. 7. gün günde 1, 1.5 litre içmiştim. Sonra bir gün sabah kalktığımda biraz baş dönmesi ve böbrek ağrısıyla hastaneye gidince böbrekte kum olduğunu öğrendim. Ondan sonra kreatini kullanmadım spora da ara vermiştim zaten.

Şimdi spora yeniden başlayacağım ama kreatin alsam mı almasam mı diye düşünüyorum. Suyu düzenli olarak içersem sıkıntı olmaz önceden bunun yüzünden olduğunu düşünüyorum. Ama şöyle bir şey var uzun süredir ağzıma alkol süren birisi değilim önceden içerken genellikle WC'ye gittiğimde böbreklerimin ağrıdığını çok hissediyordum. Bunun için alıp başlamalı mıyım yoksa kullanmamalı mıyım diye sorayım dedim. Bilgisi olan varsa uzun oldu biraz ama cevaplarınızı bekliyorum.

Günde tüketmeniz gereken sudan 1litre daha fazla tüketin kreatini günde 5grdan daha fazla almayın.

Sıkıntı olmaz diyorsun yani yeterli suyu içtikten sonra ondan dolayı böyle bir olay yaşadım diye düşünüyorum bende. Böbreklerde bir sıkıntı olduğunu falanda düşündüğüm için çekiniyorum zaten.

Geri
Yukarı