Kredi çekip iPhone 13 Pro alınır mı?

Dilannss

Decapat
Daha fazla  
9 ay vade ile kredi çekip iPhone 13 Pro almayı düşünüyorum.
Ama kenarda o telefonu alabilecek birikimlerim de var sizce o birikimleri bozdurup mu almalıyım yoksa kredi çekip hem o krediyi öderken hem de birikim yapmaya devam mı etmeliyim?

Ama ben bir telefon aldın mı en az 6-7 sene kullanıyorum. Yani ben öyle 2-3 senede bir telefon değiştiremeyi sevmem. Şu an elimdeki telefonda 6s ve 7 senedir kullanıyorum. Şimdi alacağım telefonu da gittiği yere kadar uzun yıllar kullanmak istiyorum o yüzden iyi bir model almak istiyorum apple markasına alıştığım için de Apple marka bir telefon istiyorum. Apple eskiyen modellerinden güncellemeleri kaldırdığı için o yüzden son 1-2 yılda çıkan telefonu almam şarttı ki en az 6-7 sene kullanabileyim.

Son düzenleme:
9 ay vade ile kredi çekip iPhone 13 Pro almayı düşünüyorum.
Ama kenarda o telefonu alabilecek birikimlerim de var sizce o birikimleri bozdurup mu almalıyım yoksa kredi çekip hem o krediyi öderken hem de birikim yapmaya devam mı etmeliyim.
Yapabiliyorsan krediyle al ama paranı biriktir.

Borca girerek lükse kaçan eşya alınmamalı. Lüks dememin sebebi de en iyi telefonları üreten firmanın en iyi modellerinden biri olması. Almak istiyorsanız birikiminizden alın. Veya aylık gelirinizle taksitini karşılayabileceğiniz bir cihaz almak tabi ki çok daha mantıklı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı