Kredi çekip iPhone 13 Pro alınır mı?

Evet bende farkındayım bunun ama ülkenin durumu ortada. Bende isterim maaşlar yükselsin fiyatlar sabit kalsın veya çok çok fazla yükseliş olmasın. Ama öyle bir durumdayız ki bugün ne alırsan al yarın kârdasın. O yüzden yanlış hesapta olduğumu düşünmüyorum.

Ama şunu düşünmüyorsunuz, aldığınız ücretten daha fazla enflasyon olunca, belli bir süre sonra telefonu almak için çektiğiniz kredinin ödemesi zorlaşacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maaşların artmasının bir anlamı yok arkadaşlar, örnek veriyorum maaş 70.000 TL, 2022 model amiral gemisi 140.000 TL, eğer böyle olursa paramızın bir değeri kalmaz, Arap ülkelerine döneriz inanın bana daha beter olur. Tabii ki kısa bir süre içerisinde böyle olmaz ama maaş 9.000 TL, 10.000 TL civarı olursa inanın bana en basitinden iPhone 14 modelleri en az 70.000 TL olur, maaşı zamlamak çoğu zaman iyi bir şey değil.

9 ay vade ile kredi çekip iPhone 13 Pro almayı düşünüyorum.
Ama kenarda o telefonu alabilecek birikimlerim de var sizce o birikimleri bozdurup mu almalıyım yoksa kredi çekip hem o krediyi öderken hem de birikim yapmaya devam mı etmeliyim?

Ama ben bir telefon aldın mı en az 6-7 sene kullanıyorum. Yani ben öyle 2-3 senede bir telefon değiştiremeyi sevmem. Şu an elimdeki telefonda 6S ve 7 senedir kullanıyorum. Şimdi alacağım telefonu da gittiği yere kadar uzun yıllar kullanmak istiyorum o yüzden iyi bir model almak istiyorum Apple markasına alıştığım için de Apple marka bir telefon istiyorum. Apple eskiyen modellerinden güncellemeleri kaldırdığı için o yüzden son 1-2 yılda çıkan telefonu almam şarttı ki en az 6-7 sene kullanabileyim.

iPhone 13 Pro minimum 6 yıl götürür. Alabiliyorsan hiç düşünmeden almanı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı