Kredi kartı açtırılmalı mı?

xarsest

Zeptopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12400F 16GB DDR 4 512GB NVMe M.2 SSD Gigabyte H610 XFX Radeon Core Gaming 12GB RX6750XT
Meslek
Güvenlik
Sistem ve telefon almak istiyorum. Şu an çalışmaktayım fakat param yetmiyor. Taksit ile almayı düşünüyorum. Sizce kredi kartı açtırmalı mıyım? Kredi kartının aylık ve yıllık ödemeleri olduğunu duydum. İhtiyaçlarımı aldıktan taksitlerini ödedikten sonra kapatabilir miyim?

Sistem ve telefon almak istiyorum. Şu an çalışmaktayım fakat param yetmiyor. Taksit ile almayı düşünüyorum. Sizce kredi kartı açtırmalı mıyım? Kredi kartının aylık ve yıllık ödemeleri olduğunu duydum. İhtiyaçlarımı aldıktan taksitlerini ödedikten sonra kapatabilir miyim?

Kredi kartına ait borç bulunmadığında şubeye giderek veya mobil bankacılık üzerinden kartı kapatma talebi oluşturabilirsiniz. Taksitli alışveriş elbette mantıklı geliyor bana.

Maaşın yetmiyorsa maaşından daha fazla limitli bir kart açtırman gerekiyor mantıken ama açarlar mı bilmem bankadan bankaya değişir onu araştırman lazım önce, ve evet ödeyebildiğin sürece borcun yoksa kapattırırsın.

Ücretsiz kredi kartları var, taksit yaptiracaksaniz eğer taksidi her ay düzenli ödemez iseniz alışveriş faizi vesaire biniyor. Eğer işiniz kesin bir is ise açabilirsiniz ancak unutmayın sizin olmayan parayı kullanıyorsunuz.

Ödemelerini yaptıktan sonra tabi ki kapatabilirsin. Bu arada bu ekonomi de kredi kartı ile bir şey almak hala en cazip yöntem ama vade ve faiz olaylarına dikkat et. Ödeme yaparken 2 katı ödeme.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Ücretsiz kredi kartları var, taksit yaptiracaksaniz eğer taksidi her ay düzenli ödemez iseniz alışveriş faizi vesaire biniyor. Eğer işiniz kesin bir is ise açabilirsiniz ancak unutmayın sizin olmayan parayı kullanıyorsunuz.

Hangi kartları önerirsiniz hocam?

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Hangi kartları önerirsiniz hocam?
Öğrenci iseniz KuveytTürk öneriyorum. Çok güzel kampanyaları var. Onun dışında Garanti veya İş Bankası taksitte güzel imkanlar sunuyor. Genel olarak zaten 25 yaş altı iseniz genç Kart veriyorlar. Her türlü kampanyalar güzel oluyor. İlk kez alacaksanız bu arada limitinin yüksek olmayabilir birkaç ay kullanıp findeks puanınızı arttirirsaniz eğer daha yüksek limitler gelecektir.

Ücretsiz kredi kartı almak istediğini söyleyebilirsiniz. Bunu söylerseniz ücret odemezsiniz. Taksitli alınca bir miktar faiz ödersiniz. Taksit sayısı ve aldığınız miktara göre faiz değişir. Onun dışında alışveriş yapınca yine alışveriş faizi işler. Ya da nakit avans çekerseniz günlük faiz işler. Nakit avanstan sa taksitli harcama daha mantıklı. Dikkat etmeniz için ayrıntılı yazıyorum. Zamanında ödemeye dikkat edin, kredi notunuzu düşürmeyin . Odemezseniz yasal takibe girerseniz ilerisi için sıkıntı yaşarsınız.

Enflasyon gittikçe arttığı için taksitli ödeme acayip mantıklı. Öneririm kart açmanızı. Kendinize dur demeyi bilemniz lazım ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı