Kredi karti borcu ne zaman ödenmeli?

1TurkAdami

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 1500 TL limitli bir kredi kartım var ve bunun limitini arttırmak istiyorum ve bu yüzden hepsini harcadım.
Hesap kesim tarihi 25/09/2023 yaziyor ve son ödeme 05/09/2023 hangi tarihte ödersem kredi puanim artar?

Sürekli aktif olarak kullanman lazım. SGK'lı bir işin yoksa kısa sürede arttıramazsın gene de şansını mobil bankacılıktan dene. Uzun süre kullanırsan SGK'lı bir iş olmasa bile artırabilirsin önemli olan kredi notun.

Arkadaşlar merhaba. 1500 TL limitli bir kredi kartım var ve bunun limitini arttırmak istiyorum ve bu yüzden hepsini harcadım.
Hesap kesim tarihi 25/09/2023 yaziyor ve son ödeme 05/09/2023 hangi tarihte ödersem kredi puanim artar?
Hesap kesim tarihinden son ödeme tarihine kadar ödeme yaparsan puanın olumlu veya olumsuz etkilenmez. Bu tarih arasında ödeme yapmalısın.

Kredi puanım artsın diyorsan kesim tarihinde ödemen lazım.

Kartın tamamını harcamak sağlıklı değildir. Kartınız ne kadar dolu olursa ve ne kadar büyük önemli harcamalar yapar onu geri öderseniz o zaman sağlıklıdır. 1500TL'yi her gün 50TL ile yemek yiyerek doldurmak sağlıklı değildir fakat haftada 1 kere elektronik alet almak 1 kere tekstil ürünü almak 1 kere de yemek alarak o 1500TL'yi tamamlamak doğrudur. Taksitli harcamalar yapmak ve bu taksitleri düzenli ödemek de bu süreci hızlandırır. SGK üzerinde girişiniz olması da ekstra etkendir.

Kartın tamamını harcamak sağlıklı değildir. Kartınız ne kadar dolu olursa ve ne kadar büyük önemli harcamalar yapar onu geri öderseniz o zaman sağlıklıdır. 1500TL'yi her gün 50TL ile yemek yiyerek doldurmak sağlıklı değildir fakat haftada 1 kere elektronik alet almak 1 kere tekstil ürünü almak 1 kere de yemek alarak o 1500TL'yi tamamlamak doğrudur. Taksitli harcamalar yapmak ve bu taksitleri düzenli ödemek de bu süreci hızlandırır. SGK üzerinde girişiniz olması da ekstra etkendir.

1 elektronik alet aldım sadece.

Taksitle.

Hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihi arasında istediğin gün ödeyebilirsin. Benimde 1500₺ limitim asla artmıyordu. Tüm harcamalarımı karttan yapmaya başladım ve ben başvurmadan sürekli limitim arttı. Şuan ayda 20 - 30 bazı aylar 40bin harcıyorum, hepsini karttan harcıyorum ekmek alırken bile karttan ödüyorum. Nakit para üzerimde tutmam. Limitimi 143.600 yaptılar. Sigortalı işim bile yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı