Kredi kartı limiti olmasına rağmen kullanılamıyor

muratdrk0

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kredi kartımda para olmasına rağmen çekemiyorum, para gönderemiyorum sadece markette ve internetten alışveriş yapabiliyorum bunun sebebi nedir nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun birkaç farklı sebebi olabilir. Örneğin kredi kartını teslim aldığına dair uygulama üzerinden onay vermemen sebebiyle harcamalar kısıtlanmış olabilir. Veya avans limitinle alakalı olabilir. Bazı kredi kartlarında nakit para çekemiyorsunuz. Örneğin bir bankanın platin ve Gold kredi kartları varsa, bir alt kredi kartı ürünü için özellikleri kısıyorlar. Buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Bunun birkaç farklı sebebi olabilir. Örneğin kredi kartını teslim aldığına dair uygulama üzerinden onay vermemen sebebiyle harcamalar kısıtlanmış olabilir. Veya avans limitinle alakalı olabilir. Bazı kredi kartlarında nakit para çekemiyorsunuz. Örneğin bir bankanın platin ve Gold kredi kartları varsa, bir alt kredi kartı ürünü için özellikleri kısıyorlar. Buna dikkat etmeniz gerekiyor.

Nasıl cozebilirim peki?

Müşteri hizmetlerini aramanız lazım. Önce bankanızın uygulamasından onay veya kredi kartları başlığı altından onay gelip gelmediğine bakın, eğer yoksa müşteri hizmetlerine ulaşmanız gerekecek.

Müşteri hizmetlerini aradım onlarda çözemedi şubeyle görüşmeniz lazım diyor.

Nakit avans limitiniz olmayabilir. Para çekmek ve para göndermek için nakit avans limitine ihtiyacınız var.

Evet onu nasıl arttırabilirim?

Müşteri hizmetlerini aradım onlarda çözemedi şubeyle görüşmeniz lazım diyor.

Evet onu nasıl arttırabilirim?

Hocam bankanızın dijital yollarını kullanarak ikinci bir kredi kartı çıkartmayı deneyebilirsiniz dilerseniz. Limitler aynı olur, yani atıyorum 10.000 limitiniz varsa ikisi de aynı limiti kullanır. İkinci açacağınız kredi kartı nakit Avans'ı desteklemeli. Kafanız ağrımadan çözersiniz sorunu. Lakin 'ikinci bir kredi kartını lüzum bulmuyorum' derseniz, o halde bir bankaya uğrayın.

Hocam bankanızın dijital yollarını kullanarak ikinci bir kredi kartı çıkartmayı deneyebilirsiniz dilerseniz. Limitler aynı olur, yani atıyorum 10.000 limitiniz varsa ikisi de aynı limiti kullanır. İkinci açacağınız kredi kartı nakit Avans'ı desteklemeli. Kafanız ağrımadan çözersiniz sorunu. Lakin 'ikinci bir kredi kartını lüzum bulmuyorum' derseniz, o halde bir bankaya uğrayın.

Hocam az önce garantiden başvurdum hemen onaylandı 10 bin TL limit ile açıldı bu şu an kullandığım kredi kartından farksız mi olur?

Geri
Yukarı