Kredi kartı taksit ile alışverişe faiz koymuyor mu ?

Halil1905

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Arkadaşlar,

Vakıfbank World kartım var (Visa) ve Vatan'dan 6 ay taksitle ürün almak istiyorum. Taksit ile alınca aslında ürünün fiyatı artması gerekmiyor muydu ? Görselde artmamış şekilde yazıyor.
Ekran Görüntüsü (150).png

Taksitli fiyatı satıcı belirler diye biliyorum. Banka sonradan taksitlendirmeyi faizlendiriyor.

Bu halde 2.899 TL'nin üzerinde mi alışveriş yapmış olacağım ? Bankanın mobil uygulamasında gezinirken bir yerinde "Faiz oranı: %2" gibisinden bir şey okudum.

Tam anlayamadım şimdi. Ben bu ürünü faiz'siz bir şekilde 6 ay taksitle alabileceğim yani ?

Sonradan taksitlendirme mevzusu nedir tam olarak ?

Arkadaşlar,

Vakıfbank World kartım var (Visa) ve Vatan'dan 6 ay taksitle ürün almak istiyorum. Taksit ile alınca aslında ürünün fiyatı artması gerekmiyor muydu ? Görselde artmamış şekilde yazıyor.Eki Görüntüle 341790
Bazı alışveriş siteleri peşin fiyatına taksit yapıyor buda bankayla anlaşmalarına bağlı
Örnek Hepsiburada Vatan Bilgisayar

Satıcı firma ile banka arasındaki anlaşmaya bağlıdır bu. Bunu tek başına satıcı yapamaz. Anlaşmalı bankalar ifadesinden kasıt budur. Örneğin World kart ile anlaşması varsa faiz koymadan taksitlendirir. Ama Axess kart ile anlaşması yoksa faiz koyarak taksitlendirir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı