Kredi kartındaki bakiyeyi hesaba aktarmak

Zatı Muhterem

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benden yıllık kart ücreti kesmişti banka 120 TL küsur. İtiraz ettim ve kesilen ücret iade edildi. Ben de hesabıma gelecek zannederken kredi kartıma gelmiş para. Ben alışveriş yapmak zorunda değilim, bankayı aradığımda nakit avans yaparsınız dedi. Bu tehlikeli bir şey sanırım. Kredi çekmek gibi bir şey sanıyorum. Gidip borçlanıp faizle uğraşmak istemiyorum.
En kısa şekilde anlatmam gerekirse normal hesabımdaki para gibi kullanmak istiyorum kredi kartımdaki parayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle birşey mümkün değil maalesef. Ya harcama yapıp kullanacaksınız yada nakit avans çekeceksiniz.
Nakit avansı çok şüpheli buluyorum. Yani kredi gibi bir şey mi ? Faiz falan oluyor mu ? Borç olarak gözüküyor mu ? Kredi notumu olumsuz etkiliyor mu ? Bunları bilmiyorum. Atm den gidip kendim kredi kartımdan çekemiyor muyum ?

Örnek Kredi kartı limitin 5000 lira ise kredi kartında 5120 lira varsa 120 lira nakit avans çekersin 3 lira gibi borç çıkar bi sonraki hesap kesim tarihinde öder kapatırsın.

Örnek Kredi kartı limitin 5000 lira ise kredi kartında 5120 lira varsa 120 lira nakit avans çekersin 3 lira gibi borç çıkar bi sonraki hesap kesim tarihinde öder kapatırsın.
Atm ile nakit avans kısmından çekebilirsiniz kredi notunuzu etkilemez evet faiz ama yapacak bişiyiniz yok %2 küsür faiz uyguluyor hesap kesim tarihinde ödüyosunuz zararı yok yani

Geri
Yukarı