Çözüldü Kredi kartından izinsiz alışveriş yapılmış

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tempZ

Hectopat
Daha fazla  
Biraz önce Finansbank'tan SMS geldi DeFacto'dan 969 TL harcama yapıldığı yazıyor. Kart babamın ve sadece kendisinde bulunurken böyle bir işlem nasıl yapılabilir?
Kartı iptal ettirdik fakat banka başka hiçbir destek vermiyor, yarını bekleyin diye geçiştiriyor.

İnternetten alışveriş ise herhangi bir doğrulama gelmedi, eğer fiziksel alışveriş ise kartı kopyalayıp şifreyi mi almışlar demek oluyor?

Dosya Ekleri

• IMG-20231220-WA0006~2.jpg
    IMG-20231220-WA0006~2.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Banka yetmez. Defacto'yu arayıp durumu bildirin. Saat, tarih ve harcama detaylarını belirtip kartınızın bilgilerinin çaldığını anlatın. Ürünü göndermelerini engellemeye çalışın yani.

Ayrıca bu satın alımın ailenizden biri tarafından yapılmadığına emin misiniz? Ben bazen aldığım şeyleri unutabiliyorum. Bu tarz bir şey olmasın?
Biraz önce Finansbank'tan SMS geldi DeFacto'dan 969 TL harcama yapıldığı yazıyor. Kart babamın ve sadece kendisinde bulunurken böyle bir işlem nasıl yapılabilir?
Kartı iptal ettirdik fakat banka başka hiçbir destek vermiyor, yarını bekleyin diye geçiştiriyor.

İnternetten alışveriş ise herhangi bir doğrulama gelmedi, eğer fiziksel alışveriş ise kartı kopyalayıp şifreyi mi almışlar demek oluyor?
Kart bilgilerini alıp. 3D secure olmayan biryerde kullanabiliyor hırsızlar o konuda dikkatli olun. Banka eğer sizin bilginiz dışı işlem yapıldıysa çekilen miktarı size geri ödemesi gerekli.

Kart bilgilerini alıp. 3D Secure olmayan bir yerde kullanabiliyor hırsızlar o konuda dikkatli olun. Banka eğer sizin bilginiz dışı işlem yapıldıysa çekilen miktarı size geri ödemesi gerekli.

SMS geldikten 10 dakika içinde babama bankayı arattım. Kartı iptal ettirip 24 saat sonra işlem yapabileceklerini, anca o zaman işlemin internetten mi olduğunu görebildiklerini söylemişler. Benim anlamadığım provizyon ne işe yarıyor, 10 dakika da iptal edemiyorlarsa provizyonun ne anlamı var ki

SMS geldikten 10 dakika içinde babama bankayı arattım. Kartı iptal ettirip 24 saat sonra işlem yapabileceklerini, anca o zaman işlemin internetten mi olduğunu görebildiklerini söylemişler. Benim anlamadığım provizyon ne işe yarıyor, 10 dakika da iptal edemiyorlarsa provizyonun ne anlamı var ki.

@ramazan ileri cok mantikli bir yontem bence her onlemi almalisiniz.

Banka yetmez. Defacto'yu arayıp durumu bildirin. Saat, tarih ve harcama detaylarını belirtip kartınızın bilgilerinin çaldığını anlatın. Ürünü göndermelerini engellemeye çalışın yani.

Ayrıca bu satın alımın ailenizden biri tarafından yapılmadığına emin misiniz? Ben bazen aldığım şeyleri unutabiliyorum. Bu tarz bir şey olmasın?

Çözüm
DeFacto'yu arayıp bilginiz olmadan yapıldığını, isim ve kart bilgileriyle teyit edip siparişi iptal ettirebilirsiniz. Bankaların çoğu satıcıdan iptal talebi gelmeden çekimi iptal etmiyor ya da telefonda gürleyip parlayacaksın nedense o zaman yetkilerini hatırlıyorlar.

Tedbiren kartı iptal etmeniz iyi olmuş. Bende benzer sorunu Garanti'de yaşamıştım. Telefonla çözemedim ama mobil bankacılıkla yaptığım iptal başvurusu aynı gün olumlu sonuçlanmıştı.

Banka yetmez. DeFacto'yu arayıp durumu bildirin. Saat, tarih ve harcama detaylarını belirtip kartınızın bilgilerinin çaldığını anlatın. Ürünü göndermelerini engellemeye çalışın yani.

Teşekkürler, DeFacto'yu arayıp dediğiniz şekilde kayıt açtım şu an hem bankayı hem DeFacto'yu bekliyorum.

DeFacto'yu arayıp bilginiz olmadan yapıldığını, isim ve kart bilgileriyle teyit edip siparişi iptal ettirebilirsiniz. Bankaların çoğu satıcıdan iptal talebi gelmeden çekimi iptal etmiyor ya da telefonda gürleyip parlayacaksın nedense o zaman yetkilerini hatırlıyorlar.

Tedbiren kartı iptal etmeniz iyi olmuş. Bende benzer sorunu Garanti'de yaşamıştım. Telefonla çözemedim ama mobil bankacılıkla yaptığım iptal başvurusu aynı gün olumlu sonuçlanmıştı.

Firma ile iletişime geçtim teşekkürler.

Geri dönüş alırsam güncelleme yaparım

DeFacto geri dönüş yapıp parayı iade edeceklerini aktardılar, daha para gelmedi ama büyük ihtimal sorun çözüldü. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler

@Polatz,@EQUARIA 1 dakika ara ile ikimizde çözümü yazmışsınız. Maalesef bir kişiye çözüm işaretleyebiliyorum ne yapsam bilemedim

Son düzenleme:
Teşekkürler, DeFacto'yu arayıp dediğiniz şekilde kayıt açtım şu an hem bankayı hem DeFacto'yu bekliyorum.

Firma ile iletişime geçtim teşekkürler.

Geri dönüş alırsam güncelleme yaparım

DeFacto geri dönüş yapıp parayı iade edeceklerini aktardılar, daha para gelmedi ama büyük ihtimal sorun çözüldü. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler

@Polatz,@EQUARIA 1 dakika ara ile ikimizde çözümü yazmışsınız. Maalesef bir kişiye çözüm işaretleyebiliyorum ne yapsam bilemedim

Arkadaş daha hızlıymış 1 dakika az değil 😁 sorunun çözüme kavuştuğuna sevindim. Ücretin iadesi bu hafta içi gerçekleşir muhtemelen.

Yeni konular

Geri
Yukarı