Kredi notu 2 olan tüm dersler birbirine denk mi?

crypotx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar lise 1'im. Coğrafya ve Tarih çok ama çok zor geçti. 60-70 arası bir şey bekliyorum. Bugün beden ve dinden yazılı olduk. Bedenden 100 aldım, dinden de 90 üstü bekliyorum. Sorum din ve beden bu 2 dersi kurtarabilir mi? Hepsinin kredi notu 2.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar lise 1'im. Coğrafya ve tarih çok ama çok zor geçti. 60-70 arası bir şey bekliyorum. Bugün beden ve dinden yazılı olduk. Bedenden 100 aldım, dinden de 90 üstü bekliyorum. Sorum din ve beden bu 2 dersi kurtarabilir mi? Hepsinin kredi notu 2.

Tarih 60-70 beklemek yine iyi ara sıra tarih ilgili oyunlar veya vidoelar izlesen bile 80-90 alırsın gibime geliyor ben böyle 95 almıştım.

Konu başlığı değişmiş :D.Ben not olarak soruyorum 60 ve 70 olan notlar sözlüyü düşürüyor ya 100 alsam 60 ve 70 olan notları telafi edip ortalamayı yükseltirmi.

@crypotx, ortalaman kaçsa bilemiyorum. Ancak şöyle söyleyebilirim:

Ortalamanın 63 olduğunu varsayalım. Sözlüler verildi, 2 dersinin ortalaması yükseldi. Doğal olarak ortalamanı da etkiliyor, düşerse de doğal olarak ortalaman düşüyor. Ders ortalamanı yükseltirsen ortalamanı da yükseltir.

Geri
Yukarı