Kripto alım-satımına %10 vergi gelecek!

Avrupa'da bir, dünyada dördüncüyüz. Vergi gelmemesi mucize olurdu. Diğer yandan da bir şekil denetim gelmesi lazım, kripto üstünden çok pislikler dönüyor, en pis para birimi.

Cevabımda devlete harcanıp harcanmadığından bahsetmedim, 1 araba alıp 3 araba hediye etmek dedim yani 1 araba alıp 3 arabalık ödemek dedim ve vergiyi devletin aldığı basit. Konuyu devlete bağılığını ispata getirmek istiyorsan bunu kendi kendine de yapabilirsin, bunlar benim değer verdiğim konular değil.
Neye değer verdiğiniz umrumda değil zaten de herkesin inancı, devleti vs. kendine özgüdür ve yargılanamaz. Dediğim o 3 araba vergisi vatandaşa gitmiyor veya yararı olmuyor anlamına geliyor dediğiniz. Olmasa da olur diyorsunuz da düzene dahil hepsi ve kademeli değişikler yapılabilir.

Neyin şartı Allah aşkında? Alacak ama körüterek almayacak. Ben de biliyorum alınması gerektiğini ama doğru yollarla alınmalı. Bir arabaya 3 araba parası ödemek mi doğru?
Bunlar için doğru. Araba parası biriktiriyordum, şimdi bir taksitini bile karşılayamıyorum.

Geri
Yukarı