Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Üstadım ben Windows üzerinden modlama yaptım. Size yaptığım videoyu atayım, denemek isterseniz buradan yapabilirsiniz. Modlamadan önce maksimum 53 idi... Sizin 54 ise sanırsam 57'yi zorlarsınız ama ben korka korka yaptım sıkıntı olur diye. Eğer gözünüz kesmiyorsa boş verin. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesajı attıktan sonra bir kere daha kitlendi. Ama 3.5 saattir stabil değerlerim:

1350 Core Clock, 750V ve 1810 VRAM...

Hangisi kitliyordu tam bilmiyorum ama bu şekilde en iyi verimi aldım gibi görünüyor. Özellikle voltajı arttırmak hiçbir işime yaramadı. Dilerseniz en düşük voltajda deneyip bu kez yukarı çıkmaya çalışın.

Bu işe normal şahsi bilgisayarımda yeni başladım. Daha doğrusu ekran kartımın bu iş için uygun olduğunu öğrenince araştırmaya başladım. VRAM 1822'de 32 saat çalıştıktan sonra kitlendi. Sonra yavaş yavaş düşürdüm VRAM'i. En son 1816'da yine kitlendi. 1812ye çektim şimdi. Bakalım kaç saat dayanacak kitlenmeden. Bu arada Core Clock 1230'da hep. Ne dersin yükseltmeye gerek var mı?
Aa tamam senin attığın bu videoyu izlemiştim. Bu işlemi doğru yapınca iyi ancak yanlış bir işlem yapılırsa ekran kartının çöp olma ihtimali var. O kadar yetkin değilim. Muhtemelen modsuz devam edeceğim.

Linki alabilirim hocam. Bir bakayım ne yapılıyor ekran kartı için artısı eksisi nedir inceleyeyim. Bu işe normal şahsi bilgisayarımda yeni başladım. Daha doğrusu ekran kartımın bu iş için uygun olduğunu öğrenince araştırmaya başladım. VRAM 1822de 32 saat çalıştıktan sonra kitlendi. Sonra yavaş yavaş düşürdüm VRAM'i. En son 1816'da yine kitlendi. 1812ye çektim şimdi. Bakalım kaç saat dayanacak kitlenmeden. Bu arada Core Clock 1230da hep. Ne dersin yükseltmeye gerek var mı?
Hocam linki ekledim. Sanırsam ikimizin kartlarının sınırları birebir aynı. Ben de 1825'te uzun süre kullandım ama bi yerden sonra patladı. Dilerseniz verdiğim değerleri bi deneyin çünkü bayağı uğraştım.

Demin de dediğim gibi oldukça garip bi algoritması var; belki işin bileni bizi daha iyi aydınlatır ama atıyorum; Core Clock 1450'de Voltaj 800'de iken 53'te bile kitliyor ama 1350 ve 750'de iken 56'da stabil çalışıyor.

Özetle ne voltajın az olması, ne core clock'un az veya fazla olması tek başına yetmiyor. Sanırsam ilk stabil hale getirmeniz gereken Memory Clock... Orada bence 1810'u aşmayınca rayına oturuyor.

BIOS mod için bu konuyu okuyunuz lütfen:

Ne yaptınız hocam, stabil değerleri bulabildiniz mi?
Hala arıyorum. Öncelikle karta modlama yapmadım. Çünkü bilgisayarı hem günlük olarak hem oyun bilgisayarı olarak hem de mining olarak kullanıyorum. Dün akşamdan beri Memory Clock 1808 de kazıyordum. Ancak anlamadığım bir şekilde bugün saat 16:00 civarında mining kapanmış. Watmann hatası vermemiş sadece program kapanmış. Acaba Claymore kaynaklı mı düşündüm, emin olamadım. Bu yaptıklarımın hepsini 900 Voltajda yaptım. Şuan voltajı 750ye çektim. Memory Clock 1800e düşürdüm. Şuan stabil görünüyor. Birazdan kapatıp oyuna gireceğim. Gece uyumadan önce 750 Volt 1800 Memory Clock açıp bırakacağım. 24 saat kapanmadan dayanırsa yarın gece Memory Clock artırcam.

Dipnot: Tüm işlemlerimde Core Clock 1230.

Arkadaşlar gtx 1660 Süper / ClaymourDual ile kazım yapan varsa güncel mh/s değerini paylaşabilirmi
Hocam selamlar kazım için hangi programı kullanıyorsunuz gtx 1660s ile kaç mh/s alıyorsunuz kartı OC limi kullanıyorsunuz
Sen bakma o tek kartla yapılmaz, elektrik parasını ödeyemezsin diyenlere. Onların kartı muhtemelen mining için yetersiz olduğundan kıskançlıklarının dışa vurması bu yazdıkları. Çekemiyorlar kısaca, başkaları para kazanıp kendileri kazanamayınca çıldırıyorlar.

Hocam selamlar kazım için hangi programı kullanıyorsunuz GTX 1660S ile kaç mh/s alıyorsunuz kartı OC limi kullanıyorsunuz getirisi ne kadar teşekkürler

Son düzenleme:
Arkadaşlar gtx 1660 Süper / ClaymourDual ile kazım yapan varsa güncel mh/s değerini paylaşabilirmi
Hocam selamlar kazım için hangi programı kullanıyorsunuz gtx 1660s ile kaç mh/s alıyorsunuz kartı OC limi kullanıyorsunuz

Hocam selamlar kazım için hangi programı kullanıyorsunuz GTX 1660S ile kaç mh/s alıyorsunuz kartı OC limi kullanıyorsunuz getirisi ne kadar teşekkürler
1. Lolminer
2. 30-31 Mh/s arası
3. Evet, zaten hazır ayarlarla stabil çalışmıyor.
4. 600 TL civarı.

1. Lolminer
2. 30-31 Mh/s arası
3. Evet, zaten hazır ayarlarla stabil çalışmıyor.
4. 600 TL civarı.
Hocam kullandığınız driver sürümü ve bellek hızını söyleyebilirmisiniz benim kartın bellekler 6800 e düşüyor otomatik ve 20 civarı kazıyor çözemedim bir türlü teşekkürler
Arkadaşlar deneme amaçlı pny 1660s ile -450core +800 memory 80power ile lolminer de 23.5-24 mh/s kazım yapıyor fikri olan varmı driver son sürüm +1000 memory yapıyorum +800 algılıyor driver veya bıos korumasımı var kartta anlamış değilim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı