Kripto madencilik işine girilir mi?

abdullahylmz

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam elimde bir miktar bütçem var başlıkta da gördüğünüz gibi mineing işine girmek istiyorum. Öneri lazım. Bir tane video karşıma geldi YouTube'da bir abimiz çekmiş. 8 tane 3070 ile 498 mh kazıyor. Acaba bu mümkün mü? Yani anakart önerisi işlemci önerisi ve RAM falan lazım ana bileşenleri öğrendim kendisinden ve yazılımı da öğrenmiş oldum ismi "Hive OS"olarak geçiyor sizce bu iyi bir uygulama mı önerilerinizi bekliyorum abilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki ortamda tek kart ile kar getirmez amorti de etmez ama rig kurulacaksa pasif gelir elde edersiniz aylık 3070'lerle falan yani para yatırma para kazanma olayı bu coin-mining işi ne kadar çok yatırırsan kar anlamında iyi bırakır tabii batma olayı da var ama miningte daha az hatta yok gibi bir şey.

Arkadaşlar selam elimde bir miktar bütçem var başlıkta da gördüğünüz gibi mineing işine girmek istiyorum. Öneri lazım. Bir tane video karşıma geldi YouTube'da bir abimiz çekmiş. 8 tane 3070 ile 498 mh kazıyor. Acaba bu mümkün mü? Yani anakart önerisi işlemci önerisi ve RAM falan lazım ana bileşenleri öğrendim kendisinden ve yazılımı da öğrenmiş oldum ismi "Hive OS"olarak geçiyor sizce bu iyi bir uygulama mı önerilerinizi bekliyorum abilerim.
Bütçe ne kadar ona göre önerilerde bulunalım. Hiveos uygulama değil mining için yapılmış bir işletim sistemi tek bir işçi için ücretsiz daha fazlası için aylık olarak işçi başına ücretli rakipleri de var minerstat OS (msos), Rave OS gibi aralarında en ucuzu raveos hatta 2miners kullanırsan tamamen bedava. En çok kullanılan ve bilinen hiveos ama.

Şu anki ortamda tek kart ile kar getirmez amorti de etmez ama rig kurulacaksa pasif gelir elde edersiniz aylık 3070'lerle falan yani para yatırma para kazanma olayı bu coin-mining işi ne kadar çok yatırırsan kar anlamında iyi bırakır tabii batma olayı da var ama miningte daha az hatta yok gibi bir şey.
Kar getirmez yanlış bir tabir kişiye göre tatmin etmeyen bir gelir getirebilir demek daha doğru. Güncel kazançlara bakmadım ama bir 3070lhr ayda bin lira gibi bir kazanç getirir. Amorti de eder kazançlara bağlı bu süre değişir. İsterseniz 1 kart isterseniz 100 kart alın amorti süresi ve kar yüzdesi değişmez. Yani örnek veriyorum 1000 lira kazandınız 100 lira elektrik gideri var kar oranı %90 bu oran isterse bin tane kart olsun değişmez.

Videosunu izlediğin arkadaşın kartları lhr değil, senin bu saatten sonra alacağın tüm kartlar lhr olacak ama öyle bir durum var.

LHR'li 3070 şu anda 48 49 mhs veriyor. 150 watt civarı da bir güç çekiyor prizden. Elektrikten sonra bıraktığı kar 42 dolar şu anda. İşte buna kazanç diyebiliriz, elimize geçen net para o çünkü. Kartları kaçtan alacğaına göre değişir amorti süresi. Şu an gir veya girme diyemez kimse sana, ETH mining kesin devam edecek diye düşünüyorsan girebilirsin neden olmasın, en kötü ihtimalle 5 6 ay çalıştırıp satarsın kartları karını alırsın. Belki de 1 ay sonra 2.0'ın gelişiyle büyük bir darbe alacak madencilik, kimse bilemez bunu riski senin alman gerekiyor. 3070LHR 11.000 civarına alınmadıkça çok saçma bu arada haberin olsun.

Geri
Yukarı