Kripto para nedir?

Bitcoin vb. ismini çok duydum ve araştırma yaptım.
Kripto paranın arkasında herhangi bir dayanağı olmadığı için ve haksız yere birilerini zenginleştirdiği için caiz olmadığına ulaştım. Ancak devlet yasallaştırıp güvence altına alırsa, kötü bir iş için dayanağı bulunmazsa caiz sayılıp ticaret amaçlı kullanılabileceğinin bilgisine ulaştım.
Ama din alimleri kesin bir şey söylemiyor. Ne helal ne de haram deniyor. Ailem de birçok kişi bu işe girdi.

Sizce bu iş Türkiye de ne durumda?
Bu iş nasıl işliyor, kar sağlayan var mı aramızda?
bu videoyu izle bütün soruların cevapları burda 🥳

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnsanların bu konuda kafası çok karışık fakat aslında bu kripto paraların normal borsadan farkı yok. Aklını ve sabrını kullanarak grafikleri inceleyerek para kazanıyorsun veya kaybediyorsun. Dolar, Euro ve Altın gibi birçok para birimi de aynı şekilde. Onları da Türk Lirası vererek satın alırsın, istediğin zaman bozdurarak kâr edersin. Kripto paranın farkı şu, paran eline ulaşmıyor sadece bir veri olarak saklanıyor. Fakat dolar veya euro aldığında direkt para eline ulaşıyor.
İnsanların bu konuda kafası çok karışık fakat aslında bu kripto paraların normal borsadan farkı yok. Aklını ve sabrını kullanarak grafikleri inceleyerek para kazanıyorsun veya kaybediyorsun. Dolar, Euro ve Altın gibi birçok para birimi de aynı şekilde. Onları da Türk Lirası vererek satın alırsın, istediğin zaman bozdurarak kâr edersin. Kripto paranın farkı şu, paran eline ulaşmıyor sadece bir veri olarak saklanıyor. Fakat dolar veya euro aldığında direkt para eline ulaşıyor.
Ve bana soracak olursan kesinlikle caiz çünkü şanstan çok sabır oyunu bu.

Ve bana soracak olursan kesinlikle caiz çünkü şanstan çok sabır oyunu bu.
Farkı var algıya açıklık oranları çok yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı