Kripto para ticareti stratejiniz nedir?

• Konuyu başlatan per
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B

per

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Kripto trading dünyasına yeni girmiş biri olarak sizin yatırım yaparken nelere dikkat ettiğinizi merak ediyorum. Ben CoinMarketCap gibi sitelerden sık işlem gören coinlerden seçip TradingView uygulamasında RSI, MACD ve Fibonacci Düzeltmesi gibi göstergeleri kullanıyorum fakat borsanın hareketinin çok belirsiz olması ve daha önce hiç yatırım tecrübemin olmaması sebebiyle biraz çekimser davranıyorum. Önerilerinizi bekliyorum :) (Yatırım Tavsiyesi Değildir!)

Merhaba arkadaşlar,

Kripto trading dünyasına yeni girmiş biri olarak sizin yatırım yaparken nelere dikkat ettiğinizi merak ediyorum. Ben CoinMarketCap gibi sitelerden sık işlem gören coinlerden seçip TradingView uygulamasında RSI, MACD ve Fibonacci Düzeltmesi gibi göstergeleri kullanıyorum fakat borsanın hareketinin çok belirsiz olması ve daha önce hiç yatırım tecrübemin olmaması sebebiyle biraz çekimser davranıyorum. Önerilerinizi bekliyorum :) (Yatırım Tavsiyesi Değildir!)
Kaldıraçlı mı yoksa spot mu kullanacaksınız ?

İyi bir destekten al, direnç geldiğinde parçalı bir şekilde sat. Bilmediğin, anlamadığın, güvenmediğin projeye yatırım yapma. Stop kullan. Bu kadar.

1667769137746.png

Tam örnek paylaşacaktım ki çok da güzel denk gelmiş. 37.50'den satış yapmıştım, geri alma vakti.

Merhaba arkadaşlar,

Grafiklerde düşüş varsa alıp yükselince satıyorum. Yada yükselme ihtimali olan coinlere basıyorum. Bitcoin tercih etmiyorum daha çok altcoinler tercihim.

Coinlerin Whitepaper'ını okurum. Sepet yapıp hepsine azar azar yatırım yaparım. Ya da gelişen olaylara göre belirli coinlere yatırım yapmak mantıklı olabilir.
Sürekli al-sat yapmak karlı olabilir ama çok riskli. Kumar oynamaktan pek farkı yok bence.
En mantıklısı coinin artık yükselmeyeceğini düşünüp USDT'ye dönüştürmek. Daha sonrasında coin daha fazla düşmez diyip USDT'den coin almak.

Geri
Yukarı