Kripto Para Ticareti Sonrası Garanti Banka Hesabı Feshi

Yok hocam söylemiyor görüntüleyemiyoruz sistem böyle uygun görmüş diyorlar. Diğer bankalarım olsa anlayacağım ama Garanti dümdüz bir hesap tek ekstra şey kripto oldu. Konuyu aslında kripto para bölümünde açmıştım ama modumuz buraya yönlendirmiş. Keşke oraya açılsa idi.

İşin kısası trbinance.com dan direkt banka havaleyi önermiyorum. Papara en sağlıklısı.
Acaba normal Binance üzerinden bankaya para çekilince de yine hesap bloke olur mu?

Daha büyük meblağları TR Binance'den defalarca yapı kredi, ziraat, enpara'ya çektim hiç böyle bir şey olmadı. BBVA, kripto paralara ilgi duyan ve destek veren bir banka o yüzden çok ilginç bir durum. Zamanınız varsa üzerine gidin bence.

Maaş müşterisiyim, bana yapamazlar bence. :D
Şikayetvar.com'da belirttiğim arkadaşta maaş müşterisiymiş, şirketi Garanti ile anlaşmalıymış. 1200 tl parası içerde kalmış tebligat sonrasında ve merkez dönüş yapmadan veremeyiz demişler. Tabii kripto ile ilgili birşey yazmıyordu onun şikayetinde ancak maaş müşterisi olup olmaması çok bağlamıyor anladığım kadarı ile.

Acaba normal Binance üzerinden bankaya para çekilince de yine hesap bloke olur mu?
Banka bana hiç bir yerden bilgi vermediği için bilmiyorum açıkçası.

Şikayetvar.com'da belirttiğim arkadaşta maaş müşterisiymiş, şirketi Garanti ile anlaşmalıymış. 1200 tl parası içerde kalmış tebligat sonrasında ve merkez dönüş yapmadan veremeyiz demişler. Tabii kripto ile ilgili birşey yazmıyordu onun şikayetinde ancak maaş müşterisi olup olmaması çok bağlamıyor anladığım kadarı ile.

Banka bana hiç bir yerden bilgi vermediği için bilmiyorum açıkçası.
Nasıl olur ? Şirket zorunlu olarak maaşı oraya yatıracak. Ben miningden 300 500 TL kazanacağım ve bunu alınca benimle iş yapmayacak mı ? Bana mantıksız geldi.

Nasıl olur? Şirket zorunlu olarak maaşı oraya yatıracak. Ben miningden 300 500 TL kazanacağım ve bunu alınca benimle iş yapmayacak mı? Bana mantıksız geldi.

Yazan arkadaş öyle yazmış bilemiyorum. Kripto dışında bir durum olmadığı içinde hesapta başka bir açıklaması yok. Bankada muhatap alıp neden olduğunu söyleyemiyor. Burada en mantıklısı tedbir almak gibi gözüküyor.
İşin komiği hesabı kapatırken ödeme sırasında bana sanal kartımda 30 TL bulunduğunu söylüyorlar, dün ya da evvelsi gün Netflix ücretini ödemiştim. Provizyondaki parayı da çekeceklerdi az daha. Netflix ters ibraz sanıp hesabı falan kapatırdı artık delirirdim 😂

Daha büyük meblağları TR Binance'den defalarca yapı kredi, ziraat, Enpara'ya çektim hiç böyle bir şey olmadı. Bbva, kripto paralara ilgi duyan ve destek veren bir banka o yüzden çok ilginç bir durum. Zamanınız varsa üzerine gidin bence.

Yanlış bir şey mi yaptım başıma iş açacak diye düşünüyorum sadece ama yok yapmadım. Üstüne gitmeyeceğim, sonuçta müşteriyim kendileri bilir. Sorunu çözmem için bana sebepte göstermiyorlar. Başka banka kullanırım benim için farkeden bir şey olmaz.

Yazan arkadaş öyle yazmış bilemiyorum. Kripto dışında bir durum olmadığı içinde hesapta başka bir açıklaması yok. Bankada muhatap alıp neden olduğunu söyleyemiyor. Burada en mantıklısı tedbir almak gibi gözüküyor.
İşin komiği hesabı kapatırken ödeme sırasında bana sanal kartımda 30 TL bulunduğunu söylüyorlar, dün ya da evvelsi gün Netflix ücretini ödemiştim. Provizyondaki parayı da çekeceklerdi az daha. Netflix ters ibraz sanıp hesabı falan kapatırdı artık delirirdim 😂

Yanlış bir şey mi yaptım başıma iş açacak diye düşünüyorum sadece ama yok yapmadım. Üstüne gitmeyeceğim, sonuçta müşteriyim kendileri bilir. Sorunu çözmem için bana sebepte göstermiyorlar. Başka banka kullanırım benim için farkeden bir şey olmaz.
Farklı bir iş vardır, kripto parayı destekliyordu BBVA.

Papara'daki hesap işlemleri takip edilemiyor mu? BDDK tarafından denetleniyor diye biliyorum o da. Yoksa kapatılırsa sıkıntı olmaz diye mi öyle söylüyorsunuz?

Arkadaşlar İzmir Bostanlı şubesinden geldim ve bir hanımla görüştüm. Hanımefendi hesabımın kripto para yüzünden kapandığını, legal olarak görmediklerini ve ileride bununla ilgili düzenleme beklediklerini söyledi. Akbank ile görüştüm ve legal görüyorlar, BTCTürk ile anlaşmalarıda olduğunu söyledi.

Yani sadece BBVA'a has bir durum.

Arkadaşlar İzmir Bostanlı şubesinden geldim ve bir hanımla görüştüm. Hanımefendi hesabımın kripto para yüzünden kapandığını, legal olarak görmediklerini ve ileride bununla ilgili düzenleme beklediklerini söyledi. Akbank ile görüştüm ve legal görüyorlar, BTCTürk ile anlaşmalarıda olduğunu söyledi.

Yani sadece BBVA'a has bir durum.
Iyi ki bu konuyu gördük deseneeeeee. Teşekkürler. Garantiye papara ile atayım o vakit.

Geri
Yukarı