Kripto paraların geleceğini nasıl yorumluyorsunuz?

Ülkelerin elbette dijital para birimleri olabilir ama kripto paraların birer proje olduğu unutulmamalı. Yapay zeka, Web3.0, Metaverse gibi projeler ülkelerin ötesinde bence. Her projenin kendi değeri, kendi kullanım alanı olacaktır muhakkak.
Ne kadar proje olsa bile nerede kar/zarar ettiği belli değil. Kripto paralar benim gözümde saadet zinciri, sona kalan kişlerin ellerinde patlayacağını düşünüyorum.

Bunlar sadece düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.

Ne kadar proje olsa bile nerede kar/zarar ettiği belli değil. Kripto paralar benim gözümde saadet zinciri, sona kalan kişlerin ellerinde patlayacağını düşünüyorum.

Hocam yanlış anlamayın ama 2010'da da öyle diyorlardı şu an herkes keşke alsaydım diyor :D Bu hayatta refah içinde yaşamak isteyen birinin o riski alması lazım diye düşünüyorum. Ayrıca ne zaman artacağı, artmayacağı belli değil diyorsunuz da düşüşlerin ve yükselişlerin sebepleri var yaklaşık %90'ının nedeni belli.

YTD.

Bunlar sadece düşüncelerimdir, yatırım tavsiyesi değildir.
Borsa dediğin şey biraz da böyle ama. Birilerinin kazandığı para hep başkalarının cebinden çıkar. Borsa İstanbul'u düşünelim örneğin. Büyük bir coşku yaşadılar, son girenlerin elinde kaldı yine. Bu iş biraz böyle. Yatırım, bir şey değerlenmeden, erkenden keşfedilerek yapılır. Mal hep son katılanların ellerine yıkılır, maalesef. Bunun kriptonun güvenilir olup olmamasıyla bir ilgisi yok, genel piyasa işleyişi böyle.

Kripto paralar en azından bir çeşit borsa. Metaverse ve NFT gibi saman alevi olmadı ve olmayacaktır. Shitcoinleri aynı tutuyorum.

Şimdi çıkar 1-2 tane "moruk NFT'de 1 koyup 1000 aldım ekekek" diyen ama bu çoğunun elinde bomba gibi patladığı gerçeğini de değiştirmiyor.

Koskoca dünya şirketi Facebook'un bile adını Meta olarak değiştirmesini bir tesadüf ya da scam olarak görmüyorum. İleride anlaşılacaktır.

Haklısınız hocam, bence arkasında çok iyi projeler var. Adam Meta uğruna şirketinden ve kendi servetinden o kadar fedakarlık yaptığına göre bir şey var bence. Gelecekte anlayacağız, artık ne olur bilemiyorum :)

Geri
Yukarı