Kripto paraların geleceğini nasıl yorumluyorsunuz?

Kripto paralar en azından bir çeşit borsa. Metaverse ve NFT gibi saman alevi olmadı en azından.

Şimdi çıkar 1-2 tane "moruk NFT'de 1 koyup 1000 aldım ekekek" diye ama bu çoğunun elinde bomba gibi patladığı gerçeğini de değiştirmiyor.
NFT aslında pratikte faydası dokunacak bir şey, telif hakları olsun, dijital eserlerin korunması, dağıtılması, kopyalanması olsun. Ben en çok bu tarz alanlarda işe yarayacağını düşünüyorum. NFT'nin reklam çalışması çok kirli yapıldı yalnızca. Beş para etmez piksel artlara milyon dolarlar ödemiş "gibi" -bence- gösterildi ve furya alevlendirildi.

Şu an kriptodaki bütün Metaverse projeleri çöp. Hepsi kalitesiz online oyun. Roblox oynayın çok daha fazla şey hissedersiniz.
Sanalika'dan ala metaverse tanımam. 😂😂😂

Böyle düşünmenizin nedeni nedir hocam? Metaverse konusunda çok bilgim yok fakat koca Facebook'un adını bile değiştirmesine şaşırdım.

Meta şirketinin içinden geçilmekle meşgul. Bir yatırım aha bu kadar kötü yapılabilirdi. Bak bugün adını anan yok ama ne var? Yapay zeka ile resimler, ChatGPT ve 1 haftadır da yapay zekanın ses taklidi. Microsoft açtı kesenin ağzını tüm teknoloji devleri AI'ye odaklanmış durumda.

Mark bey ne yapıyor "ağa gözlüğü takacaksınız, avatarınız olacak" hayırdır abim bir gözlük kaç para, avatar dediğin ise 2006'dan fırlamış karakterler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230203-220256_Chrome.jpg
    Screenshot_20230203-220256_Chrome.jpg
    136,9 KB · Görüntüleme: 18
NFT aslında pratikte faydası dokunacak bir şey, telif hakları olsun, dijital eserlerin korunması, dağıtılması, kopyalanması olsun. Ben en çok bu tarz alanlarda işe yarayacağını düşünüyorum. NFT'nin reklam çalışması çok kirli yapıldı yalnızca. Beş para etmez piksel artlara milyon dolarlar ödemiş "gibi" -bence- gösterildi ve furya alevlendirildi.

Dijital eserler şu anda yapay zeka görseller ile boğuşuyor böyle giderse NFT'lerin kaderi çok muallak olacak. Şu anda sosyal medyada gördüklerin hiçbir şey. Gerçek kadın çizdirmişler 2 gün önce gördüm Instagram'a yüklesen millet alev atar. Joe Biden da millete sövüyor ses tıpatıp aynı.

Ben şu anda yapay zekanın çok fazla sektöre direkt etki edeceğine inanıyorum, kripto para bir değer ama NFT biraz riskli. Hype zaten kayboldu bir de AI bombalaması altında kim kime telif sunacak, dijital eser desen hepsi dijital eser oluyor. Dakikada 1000 tane NFT de çizdirirsin kendine ne bileyim.
dd8.jpg

Dijital eserler şu anda yapay zeka görseller ile boğuşuyor böyle giderse NFT'lerin kaderi çok muallak olacak. Şu anda sosyal medyada gördüklerin hiçbir şey. Gerçek kadın çizdirmişler 2 gün önce gördüm Instagram'a yüklesen millet alev atar. Joe Biden da millete sövüyor ses tıpatıp aynı.

Ben şu anda yapay zekanın çok fazla sektöre direkt etki edeceğine inanıyorum, kripto para bir değer ama NFT biraz riskli. Hype zaten kayboldu bir de AI bombalaması altında kim kime telif sunacak, dijital eser desen hepsi dijital eser oluyor. Dakikada 1000 tane NFT de çizdirirsin kendine ne bileyim.
Sana bu kısımda katılıyorum cidden. Yapay zeka ile dijital eser üretimi konusunda ipin ucu kaçtı. Bundan 2 sene önce şu anda üretilen yapay zeka görselleri hype sayesinde belki milyon dolarlar ederdi de şimdi bir değeri kalmadı.

Ama yaratılan hype'ın küçük yatırımcıya -her borsada olduğu gibi- mal kilitlemek amacıyla olduğunu düşünüyorum. O balon sönünce kendi gerçek değerine oturuyor zaten ürünler yavaş yavaş. Bence değerleri şişkinlik dönemlerinde değil de ortalık sakinleyince değerlendirilmeli.

Sana bu kısımda katılıyorum cidden. Yapay zeka ile dijital eser üretimi konusunda ipin ucu kaçtı. Bundan 2 sene önce şu anda üretilen yapay zeka görselleri hype sayesinde belki milyon dolarlar ederdi de şimdi bir değeri kalmadı.

Ama yaratılan hype'ın küçük yatırımcıya -her borsada olduğu gibi- mal kilitlemek amacıyla olduğunu düşünüyorum. O balon sönünce kendi gerçek değerine oturuyor zaten ürünler yavaş yavaş. Bence değerleri şişkinlik dönemlerinde değil de ortalık sakinleyince değerlendirilmeli.

Bakacağız ama ortam gerçekten çok ilginç, şu yapay zeka ile görselleri ilk etaptan beri takip ediyorum ve her gün ayrı bir şaşırıyorum. Bir de hala gelişiyor, öyle görseller görüyorum ki.

Örneğin daha yeni şu ImgnAI patladı, tokenleri de var mesela.
FnMpE7ZacAIPjps.jpg

Fnp39MDaMAIWqxI.jpg

Fnp39MtagAE-bh_.jpg

Bakacağız ama ortam gerçekten çok ilginç, şu yapay zeka ile görselleri ilk etaptan beri takip ediyorum ve her gün ayrı bir şaşırıyorum. Bir de hala gelişiyor, öyle görseller görüyorum ki.

Örneğin daha yeni şu ImgnAI patladı, tokenleri de var mesela.
Hakikaten inanılmaz. İlk fotoğraftaki adamı ve sondaki kadını görsem iyi photoshoplanmış bir fotoğraf derim. O kişilerin gerçek olduğuna inanırım. İkinci sıradaki görsel de en kral karakter tasarımcının bile epey zamanını alacak türden. Ama AI ile saniyeler içinde hazır oluyor böyle şeyler.

Arkadaşlar, MÜKEMMEL bir tartışma konusu oldu. Herkese çok teşekkür ediyorum.

kisspng-conversion-marketing-conversion-rate-optimization-sales-increase-5b19d0cff29244.0981684815284185119936.jpg

Böyle. (!)

Ne alakası var hocam? %10 yükselse, adamın parası da %10 yükselecek. Ama alt coin alsa daha iyi olur.

YTD.
Kardeşim şimdi bitcoin ne kadar? Bak paribu üzerinden görsel gönderdim. Şimdi bu bitcoin yükselse senin 100TL ne kadar olacak? Ne olursa olsun düşük aldığın sürece düşük kazanırsın. Şuan bitcoin 448.000TL gözüküyor. 500.000TL olduğunda 11TL para kazanmış olacaksın sence bu kazanç mı?

1675453677021.png
1675453686499.png

Ben hisse senedi işine girdim. Bazen iyi bazen kötü.
İşin olayı bu hocam en azından hisselerde coin kadar ciddi düşüş olmuyor. Olsa bile topluyor. Şirketlere güvenim daha fazla bu coin işine göre.

Geri
Yukarı