Kripto vergi sistemi nasıl işliyor?

EnverCalis

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bu aylarda vergi geldi diye biliyorum.
Vergi olayını anlatır mısınız?
Mesela 10000 üstü mü vergi ödüyor; gibi.
Binance kullanıyorum.
Vergileri alım/satımda mı alıyor yoksa ayrı mı ödüyoruz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminen ya direkt alım-satımdan keserler (2. el arabadaki gibi binde 8) ya da yaptığımız her alım satım işinde ek olarak 1-2 TL ek kesinti.
Gelir vergisine dönüp % 35 derlerse durum karışır.
Vaziyet aldık, bekliyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vergi yok şuanlık ama Paribu dan Papara ile çekim yapılırken KDV ve komisyon alınıyordu. Şimdi Papara kalktığı için sadece komisyon alınıyor. Şirketler de gelir vergisi ödüyor.

Şimdilik yok, sadece ayak sesleri var.

Biraz hot take olacak ama bence geriye dönük alacaklar kripto vergisini. Youtuberlardan aldıkları gibi. Çok ciddi vergiler alınacak. Türkiye devletinden bahsediyoruz.

Tahminen ya direk alım satımdan keserler (2. el arabadaki gibi binde 8 )
Ya da yaptığımız her alım satım işinde ek olarak 1-2 TL ek kesinti.
Gelir vergisine dönüp % 35 derlerse durum karışır.
Vaziyet aldık bekliyoruz.

Vergi yok şu anlık ama paribudan Papara ile çekim yapılırken KDV ve komisyon alınıyordu. Şimdi Papara kalktığı için sadece komisyon alınıyor. Şirketler de gelir vergisi ödüyor.

Henüz bir şey yok daha gelmedi. Ama gelecek diye kesin açıklama yapıldı.

Gelirse aldığınız zaman ya da sattığınız zaman vergi ödettirir.

Şimdilik yok, sadece ayak sesleri var.

Biraz hot take olacak ama bence geriye dönük alacaklar kripto vergisini. YouTuber'lardan aldıkları gibi. Çok ciddi vergiler alınacak. Türkiye devletinden bahsediyoruz.

Anladım sağ olun.

Kendi vergini kendin ödeyeceksin. Vergi ödemek için önce şirketini kuracaksın, kendine muhasebecini tutacaksın, şirketin olduğu için Bağ-Kur'unu ödeyeceksin ve daha fazlasıyla uğraşacaksın.
Geriye dönük vergi borcu çıkarsa çok geçmiş olsun kazananlara.
Bu işten para kazananlar için farklı bir vergi sistemi çıkmaz ise diğer herkes gibi şirket kurup ödeyecekler.
@EnverCalis

Son düzenleme:
Kendi vergini kendin ödeyeceksin. Vergi ödemek için önce şirketini kuracaksın, kendine muhasebecini tutacaksın, şirketin olduğu için bağ-kur'unu ödeyeceksin ve daha fazlası.
Geriye dönük vergi borcu çıkarsa çok geçmiş olsun kazananlara.

Hocam nasıl bu kadar eminsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı