Kripto vergisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ibrahimkekec

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Binance hesabımda yüklü miktarda bakiye var. Aylar önce bakiye eklemiştim, ayı sezonu mudur nedir dev düşüşe denk geldim. Param 5'te 1'ine düştü. Aylarca toparlamasını bekledim şimdi de neredeyse hiç kar olmadan çekiyorum paramı. Yaptığım her işe fatura kesip vergi ödüyorum fakat herhangi bir karım olmadığı için buna vergi ödemeye gerek yoktur değil mi?

Az önce araştırıyordum. Detaylı bilen biri yazarsa çok sevinirim.
Sorunuza gelince bildiğim kadarıyla kar etmediyseniz vergi vermeniz gerekmiyor. Attığınızı ve çektiğiniz miktar arasında fark yok. Vergi memurları buna bakar bir sorun olursa.

Anlamadım ne cüzdanı?

Binance cüzdanını çok yüklü hesabını görmek istiyorum, neden bilginiz yokken böyle bir yatırım yapıyorsunuz?
Bütün bakiyeyi banka hesabına çektim, çekmemiş olsam da bakiyemi burada paylaşmam doğru olmaz. Yatırım yapmamın bilgisizlikle alakası yok ben kriptoya yatırım yaptığım zaman devletimiz henüz kriptoya vergi alma muhabbetini açmamıştı.
Hocam tasarım işlerinize kestiğiniz faturalardan alınan verigini dijital madencilikle ne alakası var açıklarmısınız açtığınız konuyu tarafsız bir şekilde tekrar okurmusunuz
Devletten vergi kaçırmayan, vergisini ödeyen biri olduğum bilinsin de ona göre ileri geri konuşup "Yatırım yaptıysan vergisini de ödeyeceksin" diyen koyunlar gelmesin diye söyledim. Onun dışında bir alakası yok.

Bütün bakiyeyi banka hesabına çektim, çekmemiş olsam da bakiyemi burada paylaşmam doğru olmaz. Yatırım yapmamın bilgisizlikle alakası yok ben kriptoya yatırım yaptığım zaman devletimiz henüz kriptoya vergi alma muhabbetini açmamıştı.

Vergi alınmıyor zaten?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı