Kripto yoluyla yurt dışından ödeme almak mantıkı mı?

tuzeykekinoğlu

Picopat
Daha fazla  
Discord üzerinden içerik satmak için ödeme yöntemi araştırıyorum. Yurtdışındaki olası müşteriler için hangi yöntemi tercih edeceğim konusunda kararsız kaldım. PayPal'ın dünya üzerinde herkes tarafından tercih edildiğini biliyoruz ama bu yöntemi kullanamıyoruz. Kripto ile düşük kesintilerle ödeme alınabildiğini öğrendim ama müşteriler bu şekilde bir ödeme yöntemine yanaşırlar mı bilemedim. Hem karmaşık hem de herkesin bilemeyeceği bir yöntem gibi görünüyor.

Wise ve Payoneer (şirket açtıktan sonra) daha mı garanti olur? Kripto ile daha az kesinti olsa bile müşteri sayısı düşebileceği için pek bir anlamı kalmaz gibi.

Kripto ile almak mantıklı. BinanceTR'ye para aktarılırsa 0 komisyon ile banka hesabına rahatça çekebilirsin.
Aslında bu soruyu sormamın nedeni şu; Tek seferlik yapılan ticarette karşı taraftan bu yöntemle bir şekilde ödeme alınır belki ama mağaza tarzı, sürekli satış yapılabilecek ortamda bu yöntemi tercih etmek mantıklı olur mu? Mesela PayPal olsaydı, PayPal ile herkesden ödeme almak garantiydi ama Binance'ı herkes tercih eder mi bilmiyorum. Bu biraz daha niş bir yöntem gibi.

Geriye en garanti yöntem olarak link ile ödeme (sanal pos'un farklı bir türü) almak kalıyor. Büyük ihtimalle birden fazla seçeneği aynı anda tercih edeceğim coin yaygın değilse.

Yapabildiğin bütün yöntemleri yap. Kripto en basiti zaten halledersin. Bir köşede dursun.
Aslında bu soruyu sormamın nedeni şu; Tek seferlik yapılan ticarette karşı taraftan bu yöntemle bir şekilde ödeme alınır belki ama mağaza tarzı, sürekli satış yapılabilecek ortamda bu yöntemi tercih etmek mantıklı olur mu? Mesela PayPal olsaydı, PayPal ile herkesden ödeme almak garantiydi ama Binance'ı herkes tercih eder mi bilmiyorum. Bu biraz daha niş bir yöntem gibi.

Geriye en garanti yöntem olarak link ile ödeme (sanal pos'un farklı bir türü) almak kalıyor. Büyük ihtimalle birden fazla seçeneği aynı anda tercih edeceğim coin yaygın değilse.

Geri
Yukarı