Çözüldü Krispa.exe nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Solo Synnz

Hectopat
Rastgele bir Discord hesabı bana bir link yolladı. Bu linkten istersem hesap çalabileceğimi ve yakın zamanla benimle iletişime geçeceğini söyledi. Ben bu linke tıklamadım internette arattığımda Krispa.exe indirme sayfası çıktı dosyayı yüklemedim ama merak ediyorum bu kişinin amacı ne benim hesabımı mı çalmaya çalışıyor bana virüs mü yolladı krispa nedir merak ettim. Krispa nedir?

Bahsi geçen link: https://s2.dsya.tc/server18/bivi47/Krispa.exe.html

Krispa_ıns_hesap_calma. Txt1 KB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunu yapmamanız gerekiyordu. Dosya, hem virüs bulaştırabilen siteye upload edilmiş. Bu yüzden gene zararlı olma ihtimali var. Hesap çalabileceğinize inanmamalıydınız. Yüksek ihtimal trojan, RAT atmış olabilir. ESET ve Malwarebytes ile tam tarama yapınız. Dosyayı yüklemediyseniz belki bulaşmış olabilir. Tarama yapmanızı öneriyorum. O dosyayı sakın açmayın, güvenmeyin.
Bunu yapmamanız gerekiyordu. Dosya, hem virüs bulaştırabilen siteye upload edilmiş. Bu yüzden gene zararlı olma ihtimali var. Hesap çalabileceğinize inanmamalıydınız. Yüksek ihtimal trojan, RAT atmış olabilir. ESET ve Malwarebytes ile tam tarama yapınız. Dosyayı yüklemediyseniz belki bulaşmış olabilir. Tarama yapmanızı öneriyorum. O dosyayı sakın açmayın, güvenmeyin.

Çözüm

Dosya ile hesap çalabilmek zaten çok saçma sadece durduk yere birisi böyle bir şey yapar merak ettim kişinin amacının ne olduğunu az çok tahmin etmiştim daha önce "krispa" diye bir şey duymadım internette doğru düzgün herhangi bir bilgi bulamadım zaten dosyayı yüklemedim sadece açıkladığınız için teşekkür ederim :)

Bilgisayarı taradım ve herhangi bir şey çıkmadı.

@Solo Synnz, ismini rastgele koymuş olabilir. İçine güzelce trojan, RAT atarak bilginizi alabilir. Zararlı şüphesi duyduğunuz zaman VirusTotal'e dosyayı upload edebilirsin.

Rastgele bir Discord hesabı bana bir link yolladı. Bu linkten istersem hesap çalabileceğimi ve yakın zamanla benimle iletişime geçeceğini söyledi. Ben bu linke tıklamadım internette arattığımda Krispa.exe indirme sayfası çıktı dosyayı yüklemedim ama merak ediyorum bu kişinin amacı ne benim hesabımı mı çalmaya çalışıyor bana virüs mü yolladı krispa nedir merak ettim. Krispa nedir?

Bahsi geçen link: https://s2.dsya.tc/server18/bivi47/Krispa.exe.html

Krispa_ıns_hesap_calma. Txt1 KB.

Tıklıyorum ama link kırık galiba.

Tıklıyorum ama link kırık galiba.

Tıklamanızı önermem "s2.dosya". olması gerekiyor o harfini silmişim.

@Solo Synnz, ismini rastgele koymuş olabilir. İçine güzelce trojan, RAT atarak bilginizi alabilir. Zararlı şüphesi duyduğunuz zaman VirusTotal'e dosyayı upload edebilirsin.

Tekrar tekrar teşekkür ederim bahsi geçen Discord hesabını engelledim umarım bir daha karşıma çıkmazlar.

Geri
Yukarı