Kron Ares 4.0 nasıldır?

AdmoSegat

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Kron Ares 4.0 modeli 27.5 jant mekanik disk fren olan modelini aldım.
Biraz araştırdım ilk başta geroni alacaktım ama fren ve bisikletin yapısından ötürü almadım. Bu bisiklet güzel midir arkadaşlar?
Yorumunuz var mı ya da yanına ekstra al diyeceğiniz bir şey?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220910-192128_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20220910-192128_Hepsiburada.jpg
    48,8 KB · Görüntüleme: 53
Arkadaşlar Kron ares 4.0 modeli 27.5 jant mekanik disk fren olan modelini aldım.
Biraz araştırdım ilk başta geroni alacaktım ama fren ve bisikletin yapısından ötürü almadım. Bu bisiklet güzel midir arkadaşlar?
Yorumunuz var mı ya da yanına ekstra al diyeceğiniz bir şey?

Çift amortisörlü almanızı tavsiye etmem.

Hocam bisikleti okula gidip gelmek için aldım. Hafta sonları spor ve gezmek için ayrıca spora salonuna gideceğim okul çıkışı daha çok gideceğim yerler için okul spor ve gezmek için.
Hocam genel maksat kullanım için almışsınız. Ortadaki süspansiyon konusunda şunları söyleyebilirim: Orta süspansiyonlu mtb ler özellikle 3000 TL altı piyasada çok yaygın. Neden hiç bilmiyorum. Zira çoğu insanın o süspansiyonun dezavantajına katlanacak sebepleri yok bu bisikletleri almak için. Ama bütçelerinden dolayı tercih ediliyorlar.

Hocam önde olsun arkada olsun süspansiyon denilen şeyler zeminden gelen ya da zemine giden etkileri sönümlemek için üretilmişlerdir. Bu sönümleme sırasında sizin pedala uyguladığınız kuvvetin bir kısmı da tekerleklere aktarılamadan sönmlenir. Bu sebeple süspansiyonsuz bir bisikletle kıyaslandığında aynı miktarda yolu daha fazla iş gücü ile elde etmiş olursun. Bu sebeple de daha yorucu olur. Ayrıca bu bütçedeki arka süspansiyonlar son derece dandik olur. İşlevsiz değillerdir ama çok verimsizdirler.

Bu hususlar ve kullanım amacınız göz önünde bulundurulunca, arka süspansiyonlu bir bisiklet tercih etmek sizin için de mantıksız duruyor. Ayrıca attığınız bisikletin vites takımı hakkında bir bilgi bulamadım. Ve en kötüsü: bisiklet çelik kadro. Yani hantal. Yorulmanız bir başka sebep daha.

Peki ne yapmalı?
Hocam benim size tavsiyem bu bütçeyle 2.el, biraz zorlayarak giriş seviye sayılabilecek bir mtb ya da trekking bisiklet almanız yönünde olacak. Yani bisiklette en azından şu özellikler olsun:

1- Shimano Tourney Vites takımı (Ön - arka attırıcı, Vites koları)
2- 6000 serisi alüminyum kadro
3- Orta amortisör yok, ön amortisöt kilitlenebilir.

***Bu özelliklere sahip bisikletler en azından yukarda saydığınız aktivitelerden zevk almanızı sağlar, ulaşım esnasında bir nebze konfor yeterliliği sunar.

İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı