Kron XC 100 27.5 v 2021 model alınır mı?

Hocalarım birde benim bütçem 2300TL civarı 29 jant için param yetmiyor. Ben 27.5 alıp yoluma devam edeceğim.
Müsaade varsa birkaç soru daha soracağım.

Peki normal bir kaldırımdan yola atlarsamda kırılır mı? Riskli mi bu bisikletle yokuş aşağı hızlı gitmek? Düz yolda hızlı giderken tekerlerde sallanma olur mu?
Örneğin sürekli olarak 60cm'lik kaldırımdan yola atlarsam ne olur?

Peki normal bir kaldırımdan yola atlarsamda kırılır mı? Riskli mi bu bisikletle yokuş aşağı hızlı gitmek? Düz yolda hızlı giderken tekerlerde sallanma olur mu?
Örneğin sürekli olarak 60Cm'lik kaldırımdan yola atlarsam ne olur?

Yokuş aşağı giderken bisiklete bir şey olmaz. Kaldırımdan yola atlamayı nasıl yapıyorsun pat diye mi ineceksin? Direk durmadan inersen zarar verebilirsin. Bisiklette arka süspansiyon yok.

60 cm fazla. Bisiklete zarar verir.
Hocam bende korkuyorum birşey alırken şimdi. Ben kaldırımlarda inme yeri olmadığı için bazen yola geçerken atlamak zorunda kalıyorum. Başka bisiklet var mı bu fiyata daha iyisi?
Son sorum olarak normal kullanımda hızlı giderken veya yokuş aşağı giderken maşa kırılır mı veya aniden lastik patlar mı? Frenleri nasıldır?

Hocam bende korkuyorum bir şey alırken şimdi. Ben kaldırımlarda inme yeri olmadığı için bazen yola geçerken atlamak zorunda kalıyorum. Başka bisiklet var mı bu fiyata daha iyisi?
Son sorum olarak normal kullanımda hızlı giderken veya yokuş aşağı giderken maşa kırılır mı veya aniden lastik patlar mı? Frenleri nasıldır?

Bisikletin maşasına çok yük binmediği sürece kırılacağını düşünmüyorum. Amacı yaylanmak zaten. Lastik patlaması normal bir şey onun garantisi yok. Lastik patladığı zaman yama yaparsın. Frenlere belli aralıklarla bakım yapman lazım. Bir de arka lastiği çok kaydırırsan zamanla erir. Patlaması kolaylaşır. Drift yapmanı önermem.

Bisikletin maşasına çok yük binmediği sürece kırılacağını düşünmüyorum. Amacı yaylanmak zaten. Lastik patlaması normal bir şey onun garantisi yok. Lastik patladığı zaman yama yaparsın. Frenlere belli aralıklarla bakım yapman lazım. Bir de arka lastiği çok kaydırırsan zamanla erir. Patlaması kolaylaşır. Drift yapmanı önermem.

Drift, teker yapma, değişik hareketler yapan birisi değilim. Ulaşım ve seyahat amaçlı kullanacağım. Hocam durduk yere düz yolda lastik patlar mı sorum bu. Ayrıca v-frene ne gibi bakım yapmam gerek. Fren tutmadığı zaman yapsam yeterli olur mu?

Drift, teker yapma, değişik hareketler yapan birisi değilim. Ulaşım ve seyahat amaçlı kullanacağım. Hocam durduk yere düz yolda lastik patlar mı sorum bu. Ayrıca v-frene ne gibi bakım yapmam gerek. Fren tutmadığı zaman yapsam yeterli olur mu?

Durduk yere patlamaz da yerde kesici maddeler olursa belki patlayabilir. Lastik patlama işini fazla kafana takma lastikler erimediği sürece pek olacağını sanmıyorum. Frenler tutmadığı zaman bakım yapsan yeterli olur.

Durduk yere patlamaz da yerde kesici maddeler olursa belki patlayabilir. Lastik patlama işini fazla kafana takma lastikler erimediği sürece pek olacağını sanmıyorum. Frenler tutmadığı zaman bakım yapsan yeterli olur.

O zaman 2 hafta içerisinde linkteki kırmızı siyah bisikleti alıyorum hocam. Çok teşekkür ederim bütün sorularıma tek tek zaman ayırdınız. Kazasız belasız sürmem dileklerimle size tekrar teşekkürler diyecektim fakat son soru olarak koltuk yumuşak mıdır?🤣🤣

Geri
Yukarı