Kronik bilgisayar arızası

Hooiser

Hectopat
RAM
32 GB Corsair Ram
Anakart
Gigabyte B660 ATX GAMİNG X
Selam arkadaşlar, bugün artık kronik olduğunu düşündüğüm bilgisayar arızamdan bahsedeceğim.
8 ay önce oyunların sonrasında tüm programların çökmesiyle uzun bir arıza bulma serüveninin ardından.
İşlemcimin arızalı olduğunu işlemcimi değiştirdiğimde fark ettim. İşlemcimi garantiye yolladım ve arıza onlar tarafından da onaylandı ve işlemcim yenisiyle değiştirildi.
Fakat maalesef aynı arızaları bugün de almaya başladım maalesef arkadaşlar ani program çökmeleri ki burada her türlü programdan bahsedebiliriz donuyor kilitleniyor ve bilgisayarı yeniden başlatmadan kurtulamıyorum işlemcimin yine arızalı olduğuna inanmıyorum PSU veya anakartım ya da herhangi bir parçam işlemciye zarar.
Veriyor olabilir mi? Her türlü görüşünüze açığım yardımınız için teşekkürler. İşlemcim 13700KF ekran kartım Gainward RTX 4080 PSU: Corsair RM850X.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Hooiser ekran kartı sürücüleri güncel diye düşünüyorum. BIOS sürümü güncel mi? Anakart üretici sayfasında son sürüm yazması lazım. Farklı bir ekran kartı ile denediniz mi? Ekran kartı için FurMark testi deneyin birde ekran kartı yük altında iken nalları dikecek mi diye.

Geri
Yukarı