KTM Duke 200 alınır mı?

Yapılsa yine iyi. Motor falan yapılmamış ölüsünü satıyor. Ben de yapıldığını düşünmüştüm.

Bende aynı şekil bunu alacaktım. Sok dakika öğrendim motorunun iki kere baştan aşağıya değiştiğini.
Daha 60km de idi.
IMG_20230517_151330.jpg

Ne yazık ki patlıyor Duke'ler. Yetkili servis yaptığı halde.

Aklımda 2013-2016 arası bi CRF250 var ama fiyatlar çok çok uçuk. Zaten çinliden uzak dur diyor herkes. Sanki çinli motor alsam anama küfür yiyeceğim gibi hissediyorum artık. RKS XVR250 var onun da pek iç açıcı yorumları yok açıkçası. 100k bütçeye de bi cacık alınmıyor. Hayırlısı artık 1-2 sene daha bekleyip CRF alıcaz gibi görünüyor.

Peki yedek parça sorunu yaşar mıyım. Fiyatından ziyade parça bulma mevzusu nasıldır.
200 duke gayet tutan bir model aslında parça sıkıntısı yaşayacağını sanmıyorum ama fiyatları konusunda aynı şeyi söyleyebileceğimi sanmıyorum.

Tekrardan merhaba. 2023 Kasım ayında sıfır Duke 250 aldım. Kısmet oldu para geldi tanıdık yardım etti vs. derken bir anda aldık. Şu an rodajını yapıyorum. Henüz 250km yaptım ve beni memnun etti açıkçası. Ama rodaj bitmediği için şimdilik 7500 deviri geçmemeye çalışıyorum. Bu da otoban hızlarında gaz açıp sollama işinde biraz yoruyor diyebilirim. Rodaj bittikten sonra muhtemelen bu sorun da ortadan kalkacaktır.

Gelelim ilk izlenimlere. Motorun en sevdiğim kısmı viraj performansı oldu. Açıkçası ilk motorum olmasına rağmen virajda tatlı bir güven veriyor. Ara hızlanmaları da bayağı güzel. Bence motorun tek sıkıntısı uzun kmler kullanmaya müsait bir bloğu yok ve top speedi rakiplerine nazaran düşük kalıyor.

Tekrardan merhaba. 2023 Kasım ayında sıfır Duke 250 aldım. Kısmet oldu para geldi tanıdık yardım etti vs. derken bir anda aldık. Şu an rodajını yapıyorum. Henüz 250km yaptım ve beni memnun etti açıkçası. Ama rodaj bitmediği için şimdilik 7500 deviri geçmemeye çalışıyorum. Bu da otoban hızlarında gaz açıp sollama işinde biraz yoruyor diyebilirim. Rodaj bittikten sonra muhtemelen bu sorun da ortadan kalkacaktır.

Gelelim ilk izlenimlere. Motorun en sevdiğim kısmı viraj performansı oldu. Açıkçası ilk motorum olmasına rağmen virajda tatlı bir güven veriyor. Ara hızlanmaları da bayağı güzel. Bence motorun tek sıkıntısı uzun kmler kullanmaya müsait bir bloğu yok ve top Speed'i rakiplerine nazaran düşük kalıyor.

Hayırlı olsun güzelmiş hocam 100 bütçe varken bir anda 170TL'ye sıfır Duke 250 alma :D
Tekrardan hayırlı olsun tekerine taş değmesin.

Gelelim ilk izlenimlere. Motorun en sevdiğim kısmı viraj performansı oldu. Açıkçası ilk motorum olmasına rağmen virajda tatlı bir güven veriyor. Ara hızlanmaları da bayağı güzel. Bence motorun tek sıkıntısı uzun kmler kullanmaya müsait bir bloğu yok ve top speedi rakiplerine nazaran düşük kalıyor.
Sıfır aldıysan iyi motordur, 2. el alma dememin sebebi zengin apaçilerin altında çöp olmasıydı.
Güzel günlerde kullan 🖤

ve top speedi rakiplerine nazaran düşük kalıyor.
Naked motorlarda 140'dan sonra rüzgardan dayak yemeye başlıyorsun.
Zaten 1 yıla kalmaz gücü sana yetmemeye başlayacak Duke 790 alırsın artık.

Hayırlı olsun güzelmiş hocam 100 bütçe varken bir anda 170TL'ye sıfır Duke 250 alma :D
Tekrardan hayırlı olsun tekerine taş değmesin.
Sağolun teşekkür ederim. Daha iyileri sizin olsun. Güzel bi iş aldım, giymediğim pantolonun cebinden para çıkması gibi bir şey oldu. 😄
Sıfır aldıysan iyi motordur, 2. el alma dememin sebebi zengin apaçilerin altında çöp olmasıydı.
Güzel günlerde kullan 🖤

Teşekkür ederim. Daha iyileri sizin olsun. Dediğim gibi rodaj yüzüden pek gazlamıyorum ama şimdiden seneler sonrası için 1290 superduke hayalleri kurmaya başladım. Kaçıncı motorum olur, ne zaman o tecrübeye ulaşırım bilmiyorum ama bir gün inşallah olur.

Rüzgar olayı da dediğiniz gibi sıkıntı hocam 4 derece havada sweatshirt ve korumayla 20km yol yaptım 90'ı geçince ellerde hafiften bir uyuşma ve totoda titreme yapıyodu.

Güzel günlerde kullan 🖤

dostum bak ben sunu anlamiyorum, sizin bu apaci apaci diye millete laf etmenizin sebebi ne? farkindaysan KTM motorlarini pazarlarken bile senin dedigin "apaciler" icin pazarliyor, 2024 duke reklamlarda tanitimlarda tek tekerde giderken stoppie yaparken gosteriliyor motor, cunku amaci bu :))) 125cc agirliginda 30 beygir tek silindir her devri guclu asiri oynak iki parca şaseye sahip bir motosikletten bahsediyorsun bu motorun butun aerodinamisi stunt motoru zaten pazarlanmasi da stunt motoru, hani bak motorun her ozelligi tekere gelmek icin yapilmis, tekerden dusunce saseyle ugrasmasi da kolay olsun diye iki parcaya ayirmislar o ayarda bi "apaci" motoru bu. sen otoyola cik gaz ac iki vites at yuppiii diye iki hiz yap diye yapmiyorlar bu motorlari bilgin dahilinde bulunsun viraja gir deseler giremezsiniz tekere al deseler alamazsiniz, altindaki makinanin hakkini verene apaci diyosunuz biraz kendinize mi baksaniz. Bu arada 1 seneye 790 alirsin falan demissiniz ben cok guzel bi ozetini birakayim olayin siz anlarsiniz gerisini.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

dostum bak ben sunu anlamiyorum, sizin bu apaci apaci diye millete laf etmenizin sebebi ne? farkindaysan KTM motorlarini pazarlarken bile senin dedigin "apaciler" icin pazarliyor, 2024 duke reklamlarda tanitimlarda tek tekerde giderken stoppie yaparken gosteriliyor motor, cunku amaci bu :))) 125cc agirliginda 30 beygir tek silindir her devri guclu asiri oynak iki parca şaseye sahip bir motosikletten bahsediyorsun bu motorun butun aerodinamisi stunt motoru zaten pazarlanmasi da stunt motoru, hani bak motorun her ozelligi tekere gelmek icin yapilmis, tekerden dusunce saseyle ugrasmasi da kolay olsun diye iki parcaya ayirmislar o ayarda bi "apaci" motoru bu. sen otoyola cik gaz ac iki vites at yuppiii diye iki hiz yap diye yapmiyorlar bu motorlari bilgin dahilinde bulunsun viraja gir deseler giremezsiniz tekere al deseler alamazsiniz, altindaki makinanin hakkini verene apaci diyosunuz biraz kendinize mi baksaniz. Bu arada 1 seneye 790 alirsin falan demissiniz ben cok guzel bi ozetini birakayim olayin siz anlarsiniz gerisini.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kesinlikle haklısın KTM official sayfalarında ve sitesinde de bu motorla ordan oraya savururken görseller koyuyor. Bu duruma tabii ki uygun ama bu şekilde kullanımda anlarsınız ki motorun ömrü çok daha kısa olacaktır. Böyle çöp bir ekonomide böyle risk alacak adam bence ya aptaldır ya da zengin. Hele ki 390'larda motor sorunları var ve aşırı yormaya gelmiyor. 250 biraz daha kullanışlı o konuda. Hırçın kullanmak için ya elin anahtar tutacak ya da paran olacak. Yoksa bakımları düzgün yapılmazsa forumlarda kol çıkardı blok patlattı gibi muhabbetleri çok görüyoruz. Apaçi olayı da bence trafiğin olağan akışında yapılırsa apaçilik olur. Yoksa vur geç. Ha kafan estiğinde teker yapmak stoppie yapmak yanlamak falan zevkli mi zevkli orasını karıştırmıyorum bile. Ama etik değil.

Tecrübe konusunda da bakalım 70k km mi olur 100k km mi olur artık ne zaman pişmiş oluruz orasına bakıcaz. En güzeli yavaş yavaş cc büyütmek. KTM olarak konuşursak 250>390>890>1290 gibi bir sıralama olabilir.

Kesinlikle haklısın KTM official sayfalarında ve sitesinde de bu motorla ordan oraya savururken görseller koyuyor. Bu duruma tabii ki uygun ama bu şekilde kullanımda anlarsınız ki motorun ömrü çok daha kısa olacaktır. Böyle çöp bir ekonomide böyle risk alacak adam bence ya aptaldır ya da zengin. Hele ki 390'larda motor sorunları var ve aşırı yormaya gelmiyor. 250 biraz daha kullanışlı o konuda. Hırçın kullanmak için ya elin anahtar tutacak ya da paran olacak. Yoksa bakımları düzgün yapılmazsa forumlarda kol çıkardı blok patlattı gibi muhabbetleri çok görüyoruz. Apaçi olayı da bence trafiğin olağan akışında yapılırsa apaçilik olur. Yoksa vur geç. Ha kafan estiğinde teker yapmak stoppie yapmak yanlamak falan zevkli mi zevkli orasını karıştırmıyorum bile. Ama etik değil.

Tecrübe konusunda da bakalım 70k km mi olur 100k km mi olur artık ne zaman pişmiş oluruz orasına bakıcaz. En güzeli yavaş yavaş cc büyütmek. KTM olarak konuşursak 250>390>890>1290 gibi bir sıralama olabilir.
Zaten ben de onu diyorum yapan adam yapiyor sonuclarina kendisi katlanacak bunun cezasi var 2 kat erken yag degisimi var kirilan sanzimanlar erken biten balatalar milyon tane ek masraf var. 250-390 (ozellikle 390) duke serisinin patlama olayi meshurdur fabrika cikisi bu durum varsa cok cok yakinda yakalar sizi (ki umarim yakalamaz) onun disinda 30-40 beygirleri tek silindire gorece yuksek devir pompalayan bi motor sıkıştırılırsa ömrü uzun olmayacaktır dusuk cc KTMlerin ortak problemi. 2006 mt-03 660cc'den örnek vereyim tek silindire 50 beygir manyak bir motor ama 7-8k redline, yoksa markete gidip gel omru biter zaten :Dhe 390la 03un degerler aslinda kafa kafaya, burada da parca kalitesi devreye giriyor, dusuk cc ktmlerin blok disi dizaynlarda evet avrupa kalitesi var ama malesef blok tamamen hint yapimi. benim size sozum yok en guzelini yapmissiniz gule gule surmeniz dilegiyle. benim sozum ustteki arkadasa, yanlis oldugum bi kisim varsa cevap verebilirdi onun yerine dislike atip gecmis sadece kendisine karsi ciktigim icin :) şahsına da bol bol benim 250likle 5000km tecrubem var mt 7 alacaaağmlar ve altinda en guzellerini diliyorum umarim istedigi herseye sahip olup deneyimler. tek sorun burasi Turkiye, avrupada 4 ayda ninja 400lerden sıkılıp supersporta atlayan adam kadar hayatta kalma sansiniz yok, concrete jungle ayağı :))

Geri
Yukarı