Kubuntu kurulumunda komut başarısız hatası

Cukkine

Centipat
Arkadaşlar merhaba, bilgisayarıma Kubuntu kurmak için önce ISO dosyasını indirdim ardından da Rufus ile flash belleğe aktardım. Bilgisayarda 300 GB'lık bir disk ayırdım ve kurulumu başlattım. Kurulum sırasında aşağıya bırakacağım hatayla karşılaştım. "GRUB"un bilgisayarı başlatırken işe yaradığını biliyorum o yüzden kapatmaya korkuyorum. Şu anda arayüze erişimim var ama terminali açamıyorum ve tarayıcıda sekmeler çöküyor. Masaüstünde install Kubuntu diye bir dosya var, çalıştırmayı denedim hata verdi. Şimdi de açılmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Not1: Bir cesaretle bilgisayarı kapattım ve Windows'a geçmeyi başardım.
Not2: 2. resimde kurulum esnasında seçtiğim disk var belki orada bir hata yapmışımdır.

IMG-20210131-WA0000.jpg
image_2021_01_31T15_18_33_716Z.png

Son düzenleme:
@Cukkine ISO'yu doğruladınız mı? USB'yi doğru yazdınız mı? Bu arada @24099'dan duydum. GRUB hatası varmış Kubuntu'da. Sonradan çıkan bir GRUB sorunu yani.
Onunla ilgili olduğunu düşünmüyorum, kurulumda neden böyle bir sorun yaşandığına dair fikrim yok hocam.

Bahsettiğiniz sorun normal sistemi kullanırken bazı güncellemeleri yaptıktan sonra GRUB'un hidden olması.

Yeni konular

Geri
Yukarı