Kubuntu sistem kendi kendine kapanıyor

292941

Hectopat
Makaleler
6
Kubuntu sistem bilgisayar ısınmamasına rağmen Kubuntu logosunu gösterip kapanıyor, arkada açık olsa da olmasa da kapanıyor. Windows 8'de ısınmasına rağmen kapanmıyor.
Başka dağıtım kursam düzelir mi yoksa bir çözümü var mıdır?
Sistem:
i3 380M
3 GB 1066 MHz
320 GB HDD
Intel HD 128MB

Kubuntu ISO'su bozuk olabilir belki, ya da donanım sorunu vardır. Ama Windows'ta olmuyor diyorsun. İlginç.

Komple Kubuntu'yu silip tekrardan ISO'yu düzgün indirip dener misin?

Kubuntu ISO'su bozuk olabilir belki, ya da donanım sorunu vardır. Ama Windows'ta olmuyor diyorsun. İlginç.

Komple Kubuntu'yu silip tekrardan ISO'yu düzgün indirip dener misin?
Denerim ama Kubuntu kurulumunda dosyaları kontrol etmişti ve sorun çıkmamıştı, sistemi göre bir dağıtım tavsiyeniz var mı? KDE Neon kursam mesela?

KDE Neon = Kubuntu zaten, gerek yok.

Sistemin biraz yaşlı ve güçsüz, Xubuntu Lubuntu falan olabilir.
Biliyorum, çok güçsüz ve pilim de ölü. KDE Plazmanın görünüşü hoşuma gitmişti, o yüzden sormuştum. Kubuntu'yu tekrar kurup deneyeceğim, olmazsa XFCE masaüstüne ait bir dağıtım denerim, çok teşekkürler.

Şimdi KDE Neon deneyeceğim, duyduğuma göre Kubuntu'dan daha az paket kuruyormuş, sorun devam ederse XFCE deneyeceğim. Çok teşekkürler.

KDE Neon daha az paket kuruyor ve daha az kaynak harcıyor. KDE Neon'da sıkıntı yaşarsanız Lubuntu önerebilirim fakat 20.04 sürümünü kurmayın çünkü masaüstü olarak LXQT kullanıyor ve pek stabil değil, bu yüzden LXDE kullanan 18.04 sürümünü tercih edebilirsiniz. LXDE ilk görünüşte çirkin gelebilir fakat özelleştirebilirsiniz. Eğer beğenmezseniz Xubuntu kullanabilirsiniz.

Biliyorum, çok güçsüz ve pilim de ölü. KDE Plazmanın görünüşü hoşuma gitmişti, o yüzden sormuştum. Kubuntu'yu tekrar kurup deneyeceğim, olmazsa XFCE masaüstüne ait bir dağıtım denerim, çok teşekkürler.
Sorununuz çözülmez de XFCE masaüstü ortamına sahip bir dağıtım ararsanız Manjaro denemelisiniz bence. Tek sorun dağıtım olmayabiliyor bazen, arch tabanlı bir dağıtım denerseniz belki onda sıkıntı yaşamazsınız. Ek olarak daha sonrasında Arch kullanmaya başlarsanız çok memnun olacağınızı düşünüyorum çünkü düşük donanımlı bilgisayarlarda en iyi dağıtımın Arch olduğunu düşünüyorum. Ek olarak illahaki KDE kullanacağım diyorsanız Manjaronun da offical olarak KDE arayüzlü sürümü bulunmakta.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı