Kubuntu'dan Windows'a Geçince Windows Ses Vermiyor

FurkanSarıkaya

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşımla Kubuntu üzerinden Minecraft oynuyorum. Oynamamız bittiği zaman da başka oyunlar için yeniden başlatıp Windows'a geçiyorum fakat bazen Windows kulaklık üzerinden ses vermemeye başlıyor. Windows'tan yeniden başlatıp Kubuntu'ya girip tekrar Windows'a girince bu sefer ses düzelmiş oluyor. Bu süreçte kulaklık hala takılı duruyor, ben ellemiyorum yani temassızlıktan olmaması lazım. Yardımcı olabilecek var mı?

Arkadaşımla Kubuntu üzerinden Minecraft oynuyorum. Oynamamız bittiği zaman da başka oyunlar için yeniden başlatıp Windows'a geçiyorum fakat bazen Windows kulaklık üzerinden ses vermemeye başlıyor. Windows'tan yeniden başlatıp Kubuntu'ya girip tekrar Windows'a girince bu sefer ses düzelmiş oluyor. Bu süreçte kulaklık hala takılı duruyor, ben ellemiyorum yani temassızlıktan olmaması lazım. Yardımcı olabilecek var mı?
Firmware problemine benziyor.
Restart esnasında bilgisayarı güç tuluna basılı tutarak kapatıp açarsan ne oluyor denedinmi?

Dediklerini denemek için defalarca aynı şartları gerçekleştirmeye çalıştım ama olmadı bir türlü. Olursa dener ve cevap yazarım. Bu arada kulaklığı Bluetooth ile bağlıyorum Kubuntu'ya ilk olarak. Windows'a geçince kabloyla bağlıyorum.

Bu arada kulaklığı Bluetooth ile bağlıyorum Kubuntu'ya ilk olarak. Windows'a geçince kabloyla bağlıyorum.
Benim tecrübe ettiğim bir olayı anlatayım. GNU/Linux'ta bluetooth eşlemesi yaptığım cihazı Windows'ta çalıştırmak için cihazı unutup tekrar eşlemem gerekiyordu.(Aynısı tam tersi için de geçerli.)

Geri
Yukarı