Kuduz aşısı hemen yapılmalı mı?

Bizzat benim kardeşimi de kedi tırmaladı.Bildiğin kan aktı lakin aşı yaptırmadık daha yavru kediydi.Bende gidip kediyi beslemeye başladım baya böyle 1-2 hafta besledim kedi ölmedi.Aile hekimine de sordum eğer kedi ölmezse kuduz değildir dedi.Yani benim deneyimlerim bu şekilde doktor dediyse bi bildiği vardır bence.
kedi ortada yok risk almak istmiyorum. Yarın o aşıyı olmalıyım

Kuduzun bulaşması için deri bütünlüğünün bozulması gerekir. Kansız çizikten kuduz bulaşmaz. Zaten kuduz aşısı da olmuşsun.

Kuduzun bulaşması için deri bütünlüğünün bozulması gerekir. Kansız çizikten kuduz bulaşmaz. Zaten kuduz aşısı da olmuşsun.
10 ay oldu aşı olalı ve doktor 6 ay koruma süresi var dedi. Kan görmedm ama emin olamadığım için risk almak istemiyorum. Silinmiş de olabilir sonuçta. Geri dönüşü yok çünkü.

10 ay oldu aşı olalı ve doktor 6 ay koruma süresi var dedi. Kan görmedm ama emin olamadığım için risk almak istemiyorum. Silinmiş de olabilir sonuçta. Geri dönüşü yok çünkü.
İnternetten arattığımda 3 sene diyor. Viroloji dersinde koruma süresi yazıyordur ama hatırlayamadım. Doktor 6 ay dediyse doktorun dediği doğrudur.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı