Kuduz olmuş olunabilir mi?

Arkadaşlar, 5 gün önce boğaz ağrısı ile hastaneye gittim ve ağzımda yaralar oluştuğunu söyledi doktor, bununla birlikte viral enfeksiyon veya nezle olduğumu söyledi. Bugün 5. gün ve 30 dakika önce su içtikten sonra yutkunmamda bir tuhaflık oldu, suyu çok rahat içerken yutkunurken hafif zorlanmalar oldu. Bundan öncesinde hiçbir türlü ne köpek saldırdı ne kedi, sadece kedi var bir tane ve onu seviyorum onda da bir gariplik yok, 2-3 hafta önce yolda maalesef katledilmiş bir kedi gördüm ve yakınından geçerken kokusu burnuma gelmişti. Anksiyetem çok artmış durumda korkuyorum yardımcı olun. (ateş veya diğer belirtiler yok)
Kuduz değilsindir hastaneye gitmeye bile gerek yok.

Kuduzun kuluçka süresinde kan tahlilinde çıkmaz diye biliyorum anca başlangıcında çıkar.
Dediğim gibi zaten bugün ve dün Türkiye genelinde buz gibi kar soğuğu var boğazını üşütmüşsündür hiç korkmanı gerektirecek bir şey yok emin olabilirsin.
Peki hocam, tekrardan teşekkür ederim vaktinizi almış oldum boş korku yüzüne Hakkınızı Helal edin 😃.

İlaçlarım var alıyorum düzenli olarak, tek sorunum yutkunmada gariplik tabi bu tükürük yutarken olan bir şey. Su içerken hiç bir türlü zorlanmam yok beni korkutan yaşadığım yerin Köy tarzı bir yer olması ve çok fazla köpek olması tabii bir de yaptığım araştırmalar. 😃

Bogaz agrisi boyledir zaten ben tum gun turp gibi gezerken bir anda geceleyin bogazim gicik yapmaya basladi gecenlerde. Kuduz olsan maksimum 5-6 gun icerisinde kendinden gecerdin.

Geri
Yukarı