Kuduz olur muyum?

Ayna

Centipat
Öncelikle merhaba,

Arkadaşlar az önce dışarıdan eve geçiyordum. Başta kedinin yanından geçtim, hiçbir şey yapmadı. Sonrasında kedi arkamda kalınca, bacağıma doğru atladı. Çizik gibi bir şey yok, iyice baktım ama patisi eminim bacağıma değdi. Üstümde de şort vardı, kuduz gibi bir şey olur muyum? Yardım edin.

Öncelikle merhaba,

Arkadaşlar az önce dışarıdan eve geçiyordum. Başta kedinin yanından geçtim, hiçbir şey yapmadı. Sonrasında kedi arkamda kalınca, bacağıma doğru atladı. Çizik gibi bir şey yok, iyice baktım ama patisi eminim bacağıma değdi. Üstümde de şort vardı, kuduz gibi bir şey olur muyum? Yardım edin.
Dostum bunu neden bize soruyorsun? Biz doktor değiliz. En iyi cevabı doktor verir. Tavsiye olarak her ihtimale karşı doktora git.

Şimdi doktora nasıl gidebilirim? Şu anda en kolay öğrenme yöntemi, forumda benzer durumu yaşayanlardan bilgi almak. Yine de cevabın için teşekkür ederim, doktora görüneceğim.

Benzer durumu yaşayanların, karşılaştığı hayvanların kuduz olup olmadığını nereden bileceksin. Bende geçenlerde düştüm. Elim parçalandı. Hemen gittim bir acile durumu anlattım. Hemen tetanos iğnesi yaptılar. Hayır sağlık bu sonuçta şimdi kalkıp 1000 kişi bir şey olmaz desek bir şey olmayacağı anlamına gelmiyor. Buradan kan tahlili yapabilen varsa bak o zaman olur.

Öncelikle merhaba,

Hocam bence en yakın zamanda bir doktora gidin zaten her türlü vuruyorlar aşıyı duzenli aralıklara toplamda 5 doz vurduruyorsunuz ama ben bir kanama yoksa bir şey olacagını düşünmesemde cok takıntılı bir insanım daha once boyle bir şey başıma geldi direkt aşı oldum sende takıntılıysan doktora gidebilirsin.

Fazla abartıyorsun, üstün ve hepçil bir canlı türü olan insanoğlunun bu narinliği beni deli ediyor. Dünyanın bir ucunda çiğ kedi yiyenler diğer ucunda ise ''kedi değdi kuduz olur muyum yardım edin...'' Bu kadar hassassan doktora görünebilirsin.

Fazla abartıyorsun, üstün ve hepçil bir canlı türü olan insanoğlunun bu narinliği beni deli ediyor. Dünyanın bir ucunda çiğ kedi yiyenler diğer ucunda ise "kedi değdi kuduz olur muyum yardım edin..."

Düşüncen bence yanlış her insanın kafa yapısı seninle aynı olmak zorunda degil çok tedirgin insanlarda olabilir bunun yanlış bir şey oldugunu bile bile kabullenmeyebilir.

Düşüncen bence yanlış her insanın kafa yapısı seninle aynı olmak zorunda degil. Çok tedirgin insanlarda olabilir bunun yanlış bir şey oldugunu bile bile kabullenmeyebilir.
Benim bahsettiğimde bu işte, insanoğlu narindir. Deseydi ki kedi pasaklıydı garip görünüyordu, tüyü şöyleydi şurasında şu vardı falan, o zaman tamam diyeceğiz endişelenmekte haklısın.

Geri
Yukarı