Küçük El Süpürgesi Önerisi

Abdullah SERT

Kilopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600X + GTX 1660 Super + 16GB (2x8) 3200Mhz
Bilgisayarımın fan filtreleri bir bilemedin iki haftada bir tozlanıyor ve ben önceden elektrikli süpürgenin ince uçlu fırçalı parçası ile tüm tozları çektiriyordum ve filtreleri tertemiz yapıyordum. Önümdeki iki yıl boyunca böyle bir şansım olmayacak. İki yıl boyunca kasayı temizlememe gibi bir şansım da yok. O yüzden şarjlı veya pilli (pilli modelin pek güçlü olacağını sanmıyorum ama belli olmaz) ve fırça uçlu el süpürgesi almak istiyorum ve önerilerinize başvuruyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aşırı büyük olmasını istemiyorum çünkü evde onu koyacak yer yok. Çekmeceye bile koyabilmeliyim. (İnşaAllah böyle bir şey mümkündür.)
Ben bir örnek buldum ama buna benzer başka bulamadım;

OFİS TİPİ MİNİ EL SÜPÜRGESİ :: TAXIM AVM

Tabi bu sadece örnek. Bunun gücünün, tozları filtreden almaya yeteceğini sanmıyorum. Ayrıca fırçalı ucu yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
600 W Elektrikli El Kompresörü-hava Körüğü-air Blower - n11.com

Elektronik cihaz, PC tamircileri/bakımcıları hava basıncı sağlayan (Üfleyen) tarzda cihazları genellikle kullanırlar. Sizin de bundan tedarik ederek tüm diğer cihazlarda (Tv, monitör tozu, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi tozu, vb.) bu el kompresörünü genel amaçlı bakımlar için satın almanızı öneririm. Vakumlu havayı çeken sistemlerini değil hava üfleyen blower sistemlerini genel bakım amaçlı temizliklerinde, belirli ve güvenli uzaklılarda kullanılmasında hiçbir sakıncası yoktur, vakumluların PC aksesuarlarının özellikle de kasa içindeki komponentlerinin temizliğinde veya klavye tuşlarının toz ve kirden temizliği gibi bazı bakımlarda bir sakıncası olabilecektir. (Kuvvetli vakum sağlayan elektrik süpürgeleriyle olan bu temizlik esnasında, klavyedeki zayıf bağlantılı olan bazı tuşlar çekilip toz torbasına veya bir sulu sistem haznesine vakumlanabilir örneğin) Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, yaptığım araştırmalara göre vakumlu süpürgeler epey pahalıymış. Sanırım sizin dediğiniz daha mantıklı olacak. Tekrar teşekkür ederim, iyi günler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı