Küfür ettiğim için dava edildim

Söylemek istediklerini idrak edebiliyorum ancak buradaki problem sadece konu sahibini ilgilendiriyor ve akşam yemeğine kadar unutacağım bir şey empati yapmaya niyetim yok.

Anlamadığım detay ise "bu olanları kabullenebiliyorsun" cümlesi oldu.
Ne ekersen onu biçersin.

Hocam hayatında hiç küfür etmedin sanırım. Çocukken birine mal deseydin ve o kişi sana dava açsaydı nasıl hissederdin merak ediyorum. Bir zamanlar ben de çocuktum ettiğim de oldu zira cezai yaptırımından haberim yoktu. Bir gün birisi insan gibi uyardı ve böyle böyle cezası var dedi ben de özür diledim ve bir daha da küfür etmedim olması gereken de bu. Eğer çocukların küfür etmesi suçsa ders kitaplarında TCK'nin maddelerini okutacaksın o zaman. Ayrıca ne ekersen onu biçersin şeyi doğru değil. Ülkede hukuk kötü durumda şahsi düşünceme göre. Suç olması gereken şeyler suç değil olmaması gereken şeyler suç.

@ZCPS21 abartma be o kadar da değil.
Para cezası ile biter mevzu, fazlası olmaz.

Ayrıca ne ekersen onu biçersin şeyi doğru değil.
Ne ekersen onu biçersin yakışıklı dostum, doğduğundan andan itibaren okuduğun okullar ve girdiğin arkadaş ortamları bile hayatına şekil verecek yönde değişikliklere yön veriyor.
Ülkede hukuk kötü durumda şahsi düşünceme göre. Suç olması gereken şeyler suç değil olmaması gereken şeyler suç.
Hukuk ve kanunlar hakkında yorumum yok ama bazı şeylerin yolunda gitmediği belli.

Son düzenleme:
Para cezası ile biter mevzu, fazlası olmaz.

Ne ekersen onu biçersin yakışıklı dostum, doğduğundan andan itibaren okuduğun okullar ve girdiğin arkadaş ortamları bile hayatına şekil verecek yönde değişikliklere yön veriyor.

Hukuk ve kanunlar hakkında yorumum yok ama bazı şeylerin yolunda gitmediği belli.

Hocam Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birindeyim ve burada bile çoğu kişi küfrediyor. Türkiye'de küfür etmeyen insan sayısı yüzbinde bir falan sanırım. Eğer herkese hakaret davası açılsa memur olacak adam kalmaz. Herkesin geçmişinde bir küfür ve hakaret var neredeyse.

Hocam Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birindeyim ve burada bile çoğu kişi küfrediyor. Türkiye'de küfür etmeyen insan sayısı yüzbinde bir falan sanırım. Eğer herkese hakaret davası açılsa memur olacak adam kalmaz. Herkesin geçmişinde bir küfür ve hakaret var neredeyse.
Öyle hocam, haklısınız. 😂
Ama ufak bir detay var; bu insanların samimiyeti/ilişkisi var ama sokakta gördüğün birine hakaret etsen sonunu kestiremezsin. :)

Öyle hocam, haklısınız. 😂
Ama ufak bir detay var; bu insanların samimiyeti/ilişkisi var ama sokakta gördüğün birine hakaret etsen sonunu kestiremezsin. :)

Yani tabii öyle ama bence cezası trafik cezası gibi sabıkaya işlemeyecek biçimde olsa daha doğru olur. Alkollü araç kullanıp insanları riske atmanın cezası bile sabıkaya işlemiyorken küfrün böyle bir cezasının olması abartı bence.

Yani tabii öyle ama bence cezası trafik cezası gibi sabıkaya işlemeyecek biçimde olsa daha doğru olur. Alkollü araç kullanıp insanları riske atmanın cezası bile sabıkaya işlemiyorken küfrün böyle bir cezasının olması abartı bence.
Bana konu troll gibi gözüktü, bir şey çıkmaz bundan.

Trafik dâhâ da sakat bir şey, çok fazla eşek gördüm trafikte.
Dâhâ bu cuma günü frene basmasaydım belki de şimdi hastanedeydim veya ölmüştüm. :)

Yok direkt tebligat geldi. Instagram'dan sövmüştüm. Tanıdığımız bir avukat tuttuk takipsizlik alır diyor.

14.

Trol olsam gider burnum çok mu büyük ayağım çok mu büyük tarzı konular açarım dün açtığım konu dahil hiçbiri trol değil. Evet dün PSU'nun kablosunu kopartıp üstüne oturarak söndürdüm.

Trol olsam gider burnum çok mu büyük ayağım çok mu büyük tarzı konular açarım dün açtığım konu dahil hiçbiri trol değil. Evet dün PSU'nun kablosunu kopartıp üstüne oturarak söndürdüm.

Adam k*rdistan bayrağı açmıştı şahsi olarak o kişiye ağır şekilde küfür ettim.

Niye milletin bayrağına küfrediyorsun, adam gelip senin bayrağına küfür etmiş mi?

Geri
Yukarı