Küfüre karşı dava açma

SeikalR

Decapat
Merhaba ilk olarak, benim bir kavgam var. Arkadaşımın arkadaşlarıyla kavga ettim. Olay büyüdü ve uzadı. Beni tehdit edip, IP'imi bulmaya çalışıyorlar. Artık ciddileşti. Birilerine telefon numaramı buldurmaya çalışıp bana Instagram'dan farklı farklı hesaplarla küfrediyorlar. Engelle engelle bitmiyor. İsimleri, soy isimleri ve okudukları okula kadar çoğu şeylerini biliyorum. Özbekistan'da yaşıyorlar. Türkiye'den oraya gitmişler. Acaba dava açabilme şansım var mı? Bunu yazarken bile şu an küfür yiyorum. Artık sıkıldım. Bir de ek olarak bazı yerlerde dayanamayıp küfür ettim ama yine de kazanma olasılığım var mı? Teşekkürler :). (16-18 yaş aralığında 2-3 kişiler)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam amaç ne para mı almak yoksa farklı bir şey mi istiyorsunuz para ise masrafları alacağınız paradan çok tutar ama tanıdığınız varsa danışın.

Merhaba ilk olarak, benim bir kavgam var. Arkadaşımın arkadaşlarıyla kavga ettim. Olay büyüdü ve uzadı. Beni tehdit edip, IP'imi bulmaya çalışıyorlar. Artık ciddileşti. Birilerine telefon numaramı buldurmaya çalışıp bana Instagram'dan farklı farklı hesaplarla küfrediyorlar. Engelle engelle bitmiyor. İsimleri, soy isimleri ve okudukları okula kadar çoğu şeylerini biliyorum. Özbekistan'da yaşıyorlar. Türkiye'den oraya gitmişler. Acaba dava açabilme şansım var mı? Bunu yazarken bile şu an küfür yiyorum. Artık sıkıldım. Bir de ek olarak bazı yerlerde dayanamayıp küfür ettim ama yine de kazanma olasılığım var mı? Teşekkürler :). (16-18 yaş aralığında 2-3 kişiler)

Hocam başka ülkede yaşadıkları için uluslar arası mahkemede hakaret, maddi ve manevi tazminat davası açabilirsiniz. (Bu bir hukuki tavsiye değildir. Hukuki tavsiye için lütfen bir avukata başvurun.)

Not: Hocam eğer uğraşacak zamanınız varsa dava edin. Zaten sonra tazminat davası ile misli parasını çıkartırsınız.

Son düzenleme:
Dava sonuçlanana kadar 5 yıl geçmesine, avukatlık ücretlerine ve buna karşı zaman ayırmayı kafaya koyduysanız açılır. Genelde 5 yıl sonra dava düşüyor ama yine de size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı