Küfürlü yoruma dava acmak

Merak ettiğim şudur, binlerce izleyen, yorum yapan, yaşı belli olmayan kişiler var. Hangi birine dava açacak acaba? Ettiği küfüre değmeyecek kadar mahkeme masrafı çıkacak. Yorumları silip geçebilir... Reklam yokta değil hani :D Unutmadan: ''Söz uçar, yazı kalır!''

Bu tamamen ego savası. 1 ay önce dilsiz ve duyma engelli bir çocuk minibüste 3 kişi tarafından dayak yemişti. Hiç bir neden yokken. Görüntülü kayıtlar olmasa diğer çocuklar bana küfür etti diyebilirlerdi. O yüzden sana küfür mü ediyor. Teşekkür ederim diyebilirsin yada engellersin. Dava açsan ne olur bu dünyada adalet var mı?

Iyi guzel de adam oldurenin her boku yiyenin her suc makinesinin 2 gune salindigi ulkede bunun icin mi dava acacagiz?

Para cezası ödüyor karşı taraf, ceza evine girmiyor. Çok nadir, ceza yatan.

Merak ettiğim şudur, binlerce izleyen, yorum yapan, yaşı belli olmayan kişiler var. Hangi birine dava açacak acaba? Ettiği küfüre değmeyecek kadar mahkeme masrafı çıkacak. Yorumları silip geçebilir... Reklam yokta değil hani :D Unutmadan: ''Söz uçar, yazı kalır!''

Bilgi işlem ekibi takip ediyor onları. Rahatlıkla bulur. İşin iyi yanı para cezası ile karşı tarafı dize getirebilirler bir daha yapmamak sureti ile... İşin diğer yanı eğer karşı taraf iyi bir avukat tutar ise... Dava açan düşünsün. Adalet terazisi çok farklı işliyor.

Bu videoyu daha önceden izlemiştim. Bana edilen küfür yorumları var diyor ve hiç çekinmeden veya sansürlemeden avukat hanıma söyledi.

Terbiyesiz herif karşında ki tanımadığın bir bayana böyle şey söylenir mi ben utandım. Bayan da o kelimeyi duyunca utandı şaşırdı bir an.

Bu videoyu daha önceden izlemiştim. Bana edilen küfür yorumları var diyor ve hiç çekinmeden veya sansürlemeden avukat hanıma söyledi.

Terbiyesiz herif karşında ki tanımadığın bir bayana böyle şey söylenir mi ben utandım. Bayan da o kelimeyi duyunca utandı şaşırdı bir an.

Bayanlarda küfür ediyor. Bu direk söylemesi nasıl terbiyesizlik oluyor? Kadınlar heykelleri dikilecek melekler mi?

Davayı kazanırsa masrafları kaybeden ödüyor. Zaten açtıysa kazanırda.

Sanırsam en son Jahrein kendine DDoS atan çocuğa 50.000 TL'lik tazminat açtırıcaktı ama açtırmadı.AnakiNN'de kendine DDoS atan çocuğa dava açıcam diyordu :D .

Para cezası ödüyor karşı taraf, ceza evine girmiyor. Çok nadir, ceza yatan.

Bilgi işlem ekibi takip ediyor onları. Rahatlıkla bulur. İşin iyi yanı para cezası ile karşı tarafı dize getirebilirler bir daha yapmamak sureti ile... İşin diğer yanı eğer karşı taraf iyi bir avukat tutar ise... Dava açan düşünsün. Adalet terazisi çok farklı işliyor.
Kendim bir adliyede baş katip olarak belirtiyorum, belli başlı çok küfür edenlere dava açabilirsin. Fakat her davada kazanılır diye birşey yok. Yalnız manevi tazminat hakkı var. Ayrıca paylaşılan video reklam içerikli...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı