Kul hakkına girmiş miyimdir?

Ben bugün bir oyunda oyun içi satın alım yaptım. En ucuz paket 0.50 dolar ama alırken 1.79 TL oluyor onun bir üstü paket ise 1 dolar o da alırken 16 veya 17 TL olarak görünüyor. Ben 2 tane 1. paketten aldım ve 2. paketin sunduğu şeylerle aynı şey oldu ama 3.58 TL ödedim. Neredeyse 13 TL daha ucuza almış oldum.
Sizce kul hakkında girmiş olur muyum? Eğer kul hakkına girdiysem ne yapmalıyım?

Kardeşim ilk kısmı yanıtlayayım önce. Tabii bu Allah'la aranda olan bir şey ancak kul hakkı değil gibi.

2. olarak ise kul hakkı olsaydı yapacağın bir şey olmazdı çünkü gidip firmaya falan hakkınızı helal edin diyemezsin:) bu nedenle girmemeye dikkat et. Burada kul hakkına girmemişsin ayrıca tekrar belirteyim.

Ben bugün bir oyunda oyun içi satın alım yaptım. En ucuz paket 0.50 dolar ama alırken 1.79 TL oluyor onun bir üstü paket ise 1 dolar o da alırken 16 veya 17 TL olarak görünüyor. Ben 2 tane 1. paketten aldım ve 2. paketin sunduğu şeylerle aynı şey oldu ama 3.58 TL ödedim. Neredeyse 13 TL daha ucuza almış oldum.
Sizce kul hakkında girmiş olur muyum? Eğer kul hakkına girdiysem ne yapmalıyım?

Kul hakkı ile uzaktan yakından alakası yok ve bu bir oyun, çok da kasmamak gerekir. Siz 15 lira az ödediniz diye kimse zengin olmaz veya fakirleşmez. Zekası olan zaten yararlanmalı bu tür şeylerde. Ona bakılırsa her gün çoğu şeyde basitlik arıyoruz indirim olduğunda mesela herkes koşuyor markete. Herkes kul hakkına mı girmiş oluyor o zaman.

Hayır kul hakkına girmemişsin hatta akıllılık bile yapmışsın. Eğer yasa dışı bir vasıta ile bu durumu yapsaydın evet hak olurdu ama bu hakkı zaten oyun sunmuş sana. Sıkıntı yok o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı