Kulak içi kulaklık tavsiyesi

Bu arkadaşı kullanıyorum uzun zamandır. Hiç bir sorun yaşamadım tavsiye ederim. Farklı renk ve fiyata bulabilirsiniz ben ilk çıkan linki paylaştım.
Benim için müzik kalitesi ve kulaklığın sağlamlığı önemli. Hatta sürekli yolda kullandığım için sağlamlık bir tık daha önde. Sargılı kablo ve bağlantı yerlerindeki özenli yapı nedeniyle aldım. Hani marka belli ses kalitesi de ama aman aman bir şey beklemeyin.
O nedenle iş yerimde ve evimde kulak üstü ve bu arkadaştan kalite olarak çok üstte kulaklıklar kullanıyorum. Eğer ses kalitesi sağlamlıktan daha önemliyse jbl önermiş arkadaşlar onlara bakabilirsiniz. Biraz daha narin ve özenli kullanım gerektiriyor.

Bu arkadaşı kullanıyorum uzun zamandır. Hiç bir sorun yaşamadım tavsiye ederim. Farklı renk ve fiyata bulabilirsiniz ben ilk çıkan linki paylaştım.
Benim için müzik kalitesi ve kulaklığın sağlamlığı önemli. Hatta sürekli yolda kullandığım için sağlamlık bir tık daha önde. Sargılı kablo ve bağlantı yerlerindeki özenli yapı nedeniyle aldım. Hani marka belli ses kalitesi de ama aman aman bir şey beklemeyin.
O nedenle iş yerimde ve evimde kulak üstü ve bu arkadaştan kalite olarak çok üstte kulaklıklar kullanıyorum. Eğer ses kalitesi sağlamlıktan daha önemliyse jbl önermiş arkadaşlar onlara bakabilirsiniz. Biraz daha narin ve özenli kullanım gerektiriyor.
hocam ben sert kullanırım sizin urbaneras kulakluk sağlam mı

Benim kadar sert mi kullanırsınız bilmem, bazen günlerce cebimde ya da bilimum eşyalarımın olduğu çantamın ön gözünde saklıyorum. Kablosunda ne soyunma, aşınma görmedim. Eklem yerlerinde kulaklığın bağlamında özellikle iki tane metal halka var. Bilirsiniz oraları hep yıpranır ses kalitesi düşer sonra da kulaklık ya oradan ya da alt boğumdan bozulur. Bu arkadaşta öyle bir olasılık yok. Alt boğum yeri normalden 3-4 cm daha uzun tutulmuş. Orası da bükülür kablosu esner ya onun da önlemini almışlar. Hani benim gibi haşarı kullananlar için özel yapılmış diyebilirim. Yukarıdaki gibi tekrar belirtmek isterim ama ses kalitesi urbanears için biraz düşük. Bir seneyi aşkın kullanıyorum. Başka bir sorununuz olursa çekinmeyin sorun lütfen.

Bu fiyat bandında daha üstü yoktur. Kulak içi kulaklık olarak Xiaomi Hybrid Pro, JBL CS100'si, JBL T110, Sennheiser CX200 ve Samsung AKG kulaklıklarını kullandım. Şu anda Sennheiser CX300S kullanıyorum. Sennheiser kulaklıklar diğer kulaklıklara göre daha düz ve temiz ses veriyorlar. JBL kulaklıklar tiz seslerde patlama yapıyor ve bas konusunda başarısızlar. Xiaomi Hybrid Pro ise bass frekanslarda tatmin etmiyor. AKG kulaklık ise yapısı gereği herkesin kulağına oturmuyor. Otursa bile mid sesler aşırı patlak, üst tiz (upper treble) sesler ise aşırı sönük VOIP kulaklıklar gibi. Sennheiser CX200-II gerek bas olsun gerek mid ve tiz sesleri eşit olarak verebiliyor. Malzeme kalitesi olarak sizi üzmez rahatlıkla alınabilir. Ek olarak kulaklık üzerinde mikrofon olmadığını belirteyim. Müzik kulaklığı diye geçiyor kendisi.

Elinizdeki kulaklığa uygun VLC Media Player'dan ayar çekin. JBL C100SI kulaklığımdan çok kaliteli ses alıyorum bu ayar ile:

kulaklik.png

Bu civarda bir ayar sizin de işinizi görür diye düşünüyorum. Olmazsa kendinize uygun bir ayar yapabilirsiniz, veya hazır ayarlardan istediğinizi seçebilirsiniz.

Hiç bir şekilde tatminkar sonuç yoksa başka kulaklıklara bakın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı