Kulak içi vs Kulak üstü Kulaklık (Ses Kalitesi)

Hangisi? (Ses kalitesi)

• Kulak üstü

Oy: 18 54,5%
  • Kulak içi

Oy: 15 45,5%

• Oy verenlerin toplamı
    33
@Ulaş Çetin Kulakiçi kulaklıklar hava girişini minimumda tuttuğu için ucuz kulaklarda dahi bas kalitesi oldukça iyi olabiliyor ama bir çok kullanıcıda kulak üstü tercih edebiliyor çünkü ses çeşitliliği ve kalitesi ufak sürücülere kıyasla 40 yada 50 mm sürücüler daha iyi ses kalitesi sunabiliyor.

Kulak üstü kulaklıkların ses gamı yüksek olduğundan tercih edilebiliyor. Ör: 700 TL civarında Hi-Res dediğimiz geniş aralık (3- 100.000) kulaklıklar bu kulak üstü modellerinden oluyor. 5-45.000 aralığa sahip olan kulak içi kulaklarda mevcut tabi o zamanda fiyatlar 2.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Bir çok profesyonel yada müzik tutkunu insan kulak üstü kullanıyor. Eğer uygun fiyatlı kaliteli bir ses deneyimi düşünüyorsanız kulak içi önerbilirim, eğer ki giriş seviyesi bir kulak üstü alacaksınız... İyi bir bütçeniz varsa elbete kulak üstü tercih sebebi.

Son olarak ürünleri denemenizde fayda çünkü herkesin kulağı bir olmuyor ne yazık ki. Kimisi yüksek frekansları algılayabilirken kimisi algılayamıyor, bu durumda frekans aralığını kullanıcının kendisinin seçmesi en mantıklısı olacaktır. Eğer test etmeden alma durumunuz var ise; şöyle bir yol izleyebilirsiniz:

Alacağınızın kulaklığınızı var olan en güçlü kulaklık ile kıyaslama yapabilirsiniz. Bu yüzeysel bir karşılaştırma olacaktır çünkü kullanılan yapı da önemlidir ki bunu da kullanmadan anlayamazsınız.

Pioneer, Bose, Sony, Sennheiser, JBL, Koss, Denon gibi markalar tavsiye ettiğimiz markalar. Bu markalarda kötü ses deneyimi yaşamak oldukça zordur.

@Ulaş Çetin Kulakiçi kulaklıklar hava girişini minimumda tuttuğu için ucuz kulaklarda dahi bas kalitesi oldukça iyi olabiliyor ama bir çok kullanıcıda kulak üstü tercih edebiliyor çünkü ses çeşitliliği ve kalitesi ufak sürücülere kıyasla 40 yada 50 mm sürücüler daha iyi ses kalitesi sunabiliyor.

Kulak üstü kulaklıkların ses gamı yüksek olduğundan tercih edilebiliyor. Ör: 700 TL civarında Hi-Res dediğimiz geniş aralık (3- 100.000) kulaklıklar bu kulak üstü modellerinden oluyor. 5-45.000 aralığa sahip olan kulak içi kulaklarda mevcut tabi o zamanda fiyatlar 2.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.

Bir çok profesyonel yada müzik tutkunu insan kulak üstü kullanıyor. Eğer uygun fiyatlı kaliteli bir ses deneyimi düşünüyorsanız kulak içi önerbilirim, eğer ki giriş seviyesi bir kulak üstü alacaksınız... İyi bir bütçeniz varsa elbete kulak üstü tercih sebebi.

Son olarak ürünleri denemenizde fayda çünkü herkesin kulağı bir olmuyor ne yazık ki. Kimisi yüksek frekansları algılayabilirken kimisi algılayamıyor, bu durumda frekans aralığını kullanıcının kendisinin seçmesi en mantıklısı olacaktır. Eğer test etmeden alma durumunuz var ise; şöyle bir yol izleyebilirsiniz:

Alacağınızın kulaklığınızı var olan en güçlü kulaklık ile kıyaslama yapabilirsiniz. Bu yüzeysel bir karşılaştırma olacaktır çünkü kullanılan yapı da önemlidir ki bunu da kullanmadan anlayamazsınız.

Pioneer, Bose, Sony, Sennheiser, JBL, Koss, Denon gibi markalar tavsiye ettiğimiz markalar. Bu markalarda kötü ses deneyimi yaşamak oldukça zordur.

Çok sağ olun çok yardımcı oldunuz. Ben Sony MDR-XB-450-AP, Sony MDR-XB-50-AP, Sennheiser CX200 Street II, Xiaomi Piston 3, Pioneer SE-MJ-721, JWmaster 20b ve JWmaster i20 arasında kaldım. Bunlardan hangisini almalıyım?

@Ulaş Çetin Kulaklıklar için; dediğim gibi şu güzel derim o frekanslar size göre değildir kötü gelir. Çünkü kimi kulaklık bass odaklanırken kimisi echo yada tiz ayrışması üzerine odaklanıyor. Ama ergonomi incelemelerine bakabilirsiniz aynı zamanda bütçeyi çok azcık birazcık artırıp CX 300 alabilirsiniz. Yalıtımı ve bass kalitesi çok iyidir. Bütçe yetmiyorsa Sony yerine Xiaomi Piston 3 alabilirsiniz, memnun kalacağınızdan eminim. Normalde Xiaomi önermem ama tavsiye ettiğiniz Sony'e göre daha iyi olduğundan söyledim. Ürünlerinizin bazıları kulak içi bazıları kafa seti. Bu durumda kategorileri farklı.

@Ulaş Çetin Kulaklıklar için; dediğim gibi şu güzel derim o frekanslar size göre değildir kötü gelir. Çünkü kimi kulaklık bass odaklanırken kimisi echo yada tiz ayrışması üzerine odaklanıyor. Ama ergonomi incelemelerine bakabilirsiniz aynı zamanda bütçeyi çok azcık birazcık artırıp CX 300 alabilirsiniz. Yalıtımı ve bass kalitesi çok iyidir. Bütçe yetmiyorsa Sony yerine Xiaomi Piston 3 alabilirsiniz, memnun kalacağınızdan eminim. Normalde Xiaomi önermem ama tavsiye ettiğiniz Sony'e göre daha iyi olduğundan söyledim. Ürünlerinizin bazıları kulak içi bazıları kafa seti. Bu durumda kategorileri farklı.

Bütçe çok önemli değil. Sadece söylediklerim arasından en iyisini söylerseniz çok memnun kalırım.

CX200 ile CX300 arasında çok fark olmadığını hatta CX200'ün daha iyi olduğunu duydum.

Kafa üstü ve kulak içi hiç fark etmez sadece ses kalitesi iyi olanı istiyorum.

@Ulaş Çetin Xiaomi Piston 3'ü siz söylediniz. Bunlar arasında kaldım dediniz için önerdim (= Bende giriş seviye olarak 70 liralık bir kulaklık olduğundan onu önerdim. Sennheiser tabiki iyidir. Sennheiser CX 3 00 önerdim kötü dediniz ne diyeyim anlamadım. Sony'nin bu söylediğiniz modeli ergonomik değil o yüzden önermedim. Kulağınızı ağrıtır uzun kullanımda. Çıkıntısı var çünkü.

Size burada; Shure, Sennheiser, Bose önerebilirim ama bütçeniz önerdiğiniz kulaklıklara bakarak fazla değil kanaatini getirdim. Yani siz zaten neyin ne olduğunu biliyorsunuz o yüzden pekte yorum yapmamıza gerek kalmıyor anlaşılan (=

Saygılar.

@Ulaş Çetin Xiaomi Piston 3'ü siz söylediniz. Bunlar arasında kaldım dediniz için önerdim (= Bende giriş seviye olarak 70 liralık bir kulaklık olduğundan onu önerdim. Sennheiser tabiki iyidir. Sennheiser CX 3 00 önerdim kötü dediniz ne diyeyim anlamadım. Sony'nin bu söylediğiniz modeli ergonomik değil o yüzden önermedim. Kulağınızı ağrıtır uzun kullanımda. Çıkıntısı var çünkü.

Size burada; Shure, Sennheiser, Bose önerebilirim ama bütçeniz önerdiğiniz kulaklıklara bakarak fazla değil kanaatini getirdim. Yani siz zaten neyin ne olduğunu biliyorsunuz o yüzden pekte yorum yapmamıza gerek kalmıyor anlaşılan (=

Saygılar.

CX 300'e kötü demedim. Bazı sitelerde CX 200'den daha kötü diye duydum o kadar. Sony'nin ergonomisi önemli değil. Sadece ses kalitesi en iyi olanı istiyorum. Bu arada sadece söylediğim kulaklıkları önermek zorunda değilsin. Başka bildiğin bu fiyat seviyesinde daha iyi kulaklık varsa söyle. Sen beni yanlış anlamışsın.

CX 200/300 vs Piston 3 vs MDR XB 450 AP vs MDR XB 50 AP?

Saygılar.

Merhaba işin ehli biri bana XB 450 AP'yi önerdi ne diyorsunuz? @Leo Corte Sizce almalı mıyım?

@Ulaş Çetin MDR XB450AP ürününde kafa bandında sünger yok yalnız. Ben her anlamda ele alıyorum kulaklıkları o yüzden belirtiyorum. Ayrıca 30 mm sürücülere sahip. WP, iOS ve Android ile sıkıntısız çalışıyor. Android uygulaması mevcut. Kişiselleştirilebilir. İyi bir in-ear ile headset karşılaştırmak için headset sürücüsünün 50 mm olması gerekiyor. Sağlam ürünlerde bu 40 mm'ye de düşebiliyor.

MDR XB50AP ise iyi sürücülere sahip ama bir çok kişide rahatsız edici durumlar oluşuyor. Pek ergonomik değil. Kulak içi çevresi dar olan kullanıcılar için sıkıntılı bir ürün. Buna göre tercih etmelisiniz. Piston 3 daha ergonomik ve aynı ölçütte bir kulaklık.

Verdiğiniz kulaklıklar içinde önereceğim yani bu 5 kulaklık arasındaki en sağlam kulaklık Sennheisser CX 3.00.

Bu arada karıştırıyor olabilirsiniz diye söylüyorum; CX 300 II ile CX 3.00 farklıdır. CX 300 II eski bir sürüm. Sizin belirttiğiniz hangisi bilmiyorum ama ses sürücüleri CX 3.00 ile geliştirilmiş halidir. Duyamayacağınız sesleri duyabilirsiniz. Ergonomiktir. Bütçenize göre CX 2.00'da tercih edebilirsiniz.

Şimdi siz ne için istiyorsunuz (Telefon, PC, PS, Genel, Müzik, Film) onu ve bütçenizi belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabilirim. Burada kulak içi ve kulak üstü karşılaştırması yaparken nerelere geldik (=

Eğer telefon ise CX 3.00 öeririm ama PC için ise önermem tabiki. Buna göre bir durum belirtmeniz şart.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı