Kulak üstü kulaklık vs Kulak içi kulaklık

@Inotorious Önyargını kırmadığın sürece bozulmaya yatkın kulaklıklar kullanmaya devam edersin. Ayrıca kulaklıklar ses veren kısmından değil bağlantı noktaları veya kablolardan dolayı kullanılamaz hale geliyor. Bozulan kulaklıkların bozulma sebepleri de genellikle kullanıcı kaynaklı olduğu için garantiye gönderdiğiniz gibi geri postalanıyor.

Sennheiser'in bozulmayacağına garanti vermen de ilginç doğrusu ben 3 tane bozdum hep de kablodan dolayı çöpe gitti. Şu an ise kablo bozulmasına karşı senin garantin yokken benim kablom parçalansa, yok olsa bile 30 liraya yenisini alıp "rahat rahat" kullanıyorum. Olayı bir de böyle düşünürsen aklına yatar belki.
Ön yargı değil, kullandım ve bana kesinlikle hitap etmiyor. Bahsettiğim gibi ses yalıtımı yok ve kullanışsız.

Sennheiser'ın bozulmayacağı garantisini falan da vermiyorum, bozulursa firma garanti dahilinde yenisini veriyor. Bozmak kişiden kişiye değişir ancak bozulduğunda sizi üzmeyecek bir servis herkese aynı mutluluğu verir.

Ben de 3 sene CX 200 kullandım, kaybettikten sonra yenisini aldım ve 2 senedir de bunu kullanıyorum. Daha önceleri kardeşime aldığım bir tarafından ses vermeyince garanti kapsamında değiştirildi, aynı şekilde arkadaşım CX 3.00'ı 2 sefer değiştirdi. 300 liradan hesapladığınızda neredeyse bin lira yapar.

Neyi kullandınız ve ses yalıtımı yok? Kullanışsız olan nedir? İspatlarıyla birlikte sunarsan sevinirim.

Sürekli bozulan ve bir tarafı ses vermeyen, zırt pırt garantiye gidecek kulaklığı ben zaten kapıdan sokmam. Kolay bozulmayanını ve alternatifini yapan firmalar var, senin gibi düşünenler yüzünden ülkeye kaliteli mal girmiyor. Kendini aşıp memleketteki "Kanka senayzır kanka" önyargısını aşarsan demek istediğimi anlarsın.

Markayı örnek olarak verdim. Kullanmadığım, denemediğim marka çok azdır. Şimdi sana Oriveti, Tenhz, In-Ear markalarından konu açsam haberin bile olmadığı halde "Kullanışsız" damgası yapıştıracaksın. Polemiğe girmeyelim.

Neyi kullandınız ve ses yalıtımı yok? Kullanışsız olan nedir? İspatlarıyla birlikte sunarsan sevinirim.

Sürekli bozulan ve bir tarafı ses vermeyen, zırt pırt garantiye gidecek kulaklığı ben zaten kapıdan sokmam. Kolay bozulmayanını ve alternatifini yapan firmalar var, senin gibi düşünenler yüzünden ülkeye kaliteli mal girmiyor. Kendini aşıp memleketteki "Kanka senayzır kanka" önyargısını aşarsan demek istediğimi anlarsın.

Markayı örnek olarak verdim. Kullanmadığım, denemediğim marka çok azdır. Şimdi sana Oriveti, Tenhz, In-Ear markalarından konu açsam haberin bile olmadığı halde "Kullanışsız" damgası yapıştıracaksın. Polemiğe girmeyelim.
Polemiğe girmek istemiyorsan yürü git o zaman tasma gibi kafanda taşımaya devam kulaklıklarını

kulakiçi.. Dışarı daha az ses verir bazı modellerde neredeyse hiç vermiyor. Ancak ufak alanda bazı şeylerden vazgeçiliyor malesef.
kulaküstü için ses yalıtımı konusunda iyi ise dünyayla bağınızı koparabilir :)
Şahsi tercihim kulakiçinden yanadır son 5 yıldır..

Konuyu hortlatıyorum ancak söylemeden duramadım.
Kesinlikle kulak içi diyorum. Bir dönem kulak üstü kullandım ancak hiçbir zaman alışamadım. O dönemler analiz yeteneğim çok olmadığından sanırım; şimdi HP marka bir kulak üstü kulaklık alınca bir takım fikirler oluştu aklımda.

Kulak üstü kulaklık takınca yukarıdaki bir arkadaşın da dediği gibi sanki tasma takmışlar gibi hissediyorum. Kafamın üstündeki o ağırlık bana çok rahatsız bir his veriyor. Şimdi, ''hafif kulak üstü kulaklıklar da var ama'' diyeceksiniz. Ancak şu ana kadar çıkmış kulak üstü kulaklıklardan hiçbirinin kulak içi kulaklıklar kadar hafif-minimal olacağını düşünmüyorum.
Bir diğer mevzu ise konfor. Kulak üstü kulaklılar, saçlarımı inanılmaz derece rahatsız ediyorlar. Pedlerin olduğu bölgelerde terleme sorunu yaşıyorum. Saçın şeklini de bozması cabası.
Bu kadar sorun bir araya gelince oynadığım oyuna odaklanamıyorum. Ki şu anda kış mevsiminde hal böyleyken yaz mevsimini hayal dahi edemiyorum.

Kulak üstü kulaklıkların sadece iki adet artısı var benim nezdimde;
-Bir tık daha iyi olan ses kalitesi (gayet kaliteli ses veren kulak içi kulaklıklar da var)
-Bir çoğunun mikrofon kalitesinin kulak içi kulaklıklara nazaran daha iyi olması

Açıkçası 250 TL para verdiğime acıdım. Keşke bunun yerine kaliteli bir kulak içi kulaklık alsaydım diyorum.

İnsanların kulak üstü kulaklığı neden kullandığını bu zamana kadar anlayabilmiş değilim. Ağır, taşıması zor, ses yalıtımı yok, her ortama uygun değil.

Benim tavsiyem bu fiyat aralığında Sennheiser marka kulak içi bir kulaklık alman olacaktır. En ufak bir ses sorunu yaşadığınızda (bir taraftan ses gelmemesi, ses bozulması vs) ürünü gönderiyorsanız ve ellerinde varsa yenisini, yoksa muadili bir ürünü yolluyorlar.

Nedeni ses kalitesinin daha iyi olması ve şunu gördüm kulak üstü kulaklıkların kullanım süreleri daha fazla yanlısım varsa düzeltin.

Yeni konular

Geri
Yukarı