Kulak üstü vs. kulak içi

Dayex

Hectopat
Kulaklık alma niyetindeyim fakat aklımda soru işaretleri var. Aklımda iki kulaklık var: Anker Q10 ve TaoTronics SoundLiberty 53 Pro. Bana kalsa 53 Pro alacağım fakat kulağımda durmamasından korkuyorum. Daha önce Xiaomi Airdots kullandım. Slikonu oturuyordu fakat kulaklığın top kısmı kulağımın çukuruna oturmuyordu sürekli dışarı çıkıyordu ve her dakikada bir elimle içeri sokmak zorunda kalıyordum o yüzden kulaklığı başkasına verdim. Şu an da JBL C100'si kullanıyorum fakat sağ kulağı bozuldu. Şu ana kadar ne bir düşme ne bir kulağa oturmama olmadı. Bu kadar tereddütte kalmamın sebebi kulak içi kulaklıklarda hijyenden dolayı iade alınmaması. 53 Pro modeli Airdots modeli gibi top yapıda değil de aşağı doğru sapı olan bir yapıda olduğu için belki oturabilir diye düşünüyorum. Anker Q10'a geleceksemde kulağı ağrıtması, dışarıda yük olması, kaba durması, terletmesi gibi sebeplerden dolayı sıcak bakmıyorum. Konuyu açmamın sebebi daha önce böyle bir durum yaşamış tecrübeli arkadaş varsa önerisini almaktır. Sizce 53 Pro modeli kulağımda durur mu?

53 Pro modelini kullanıyorum. Söylediğiniz sıkıntıyı bazen yaşıyorum. Sol kulaklık hiç çıkmıyor fakat sağ kulaklık arada sırada yavaş yavaş kayıyor, elimle düzeltmek zorunda kalıyorum. Yanında gelen diğer silikonları da denedim fakat değişen bir şey olmadı. Kulaklığın her özelliği gayet iyi fakat bu sıkıntıyı çözemedim. Kendi kulak yapımla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı