Kulak zarının delinmiş olduğu nasıl anlaşılır?

Soldier_Boy

Centipat
Merhaba, bugün okulda arkadaşım ile oynarken kulağıma tokat attı ve bir anda çınlamaya başladı. 15-20 dk devam etti, ondan sonra durdu ama sanki kulağımın içinde bir şey varmış gibi hissediyorum. Sizce bir şey olmuş mudur? Hastane 40 km uzaklıkta.

Acı, ağrı süregeldi mi kulağınızda? Diğer kulağınızı kapattığınızda veya normalde de darbe alan kulakta işitme kaybı hissediyor musunuz, başınız dönüyor mu? Uzun süreli kulak çınlaması da zaten belirtisi.

Bu belirtiler yaşanıyorsa, en yakın tarihe KBB randevusu alınız. KBB doktorları otoskop adı verilen bir alet ile kulak zarınızın delinip delinmediğini anlayabiliyorlar.
Her belirti yaşanacak diye bir şey de yok, çok şüpheleniyorsanız içinizi rahat ettirmek adına doktora görünün derim.

Acı, ağrı süregeldi mi kulağınızda? Diğer kulağınızı kapattığınızda veya normalde de darbe alan kulakta işitme kaybı hissediyor musunuz, başınız dönüyor mu? Uzun süreli kulak çınlaması da zaten belirtisi.

Bu belirtiler yaşanıyorsa, en yakın tarihe kbb randevusu alınız. Kbb doktorları otoskop adı verilen bir alet ile kulak zarınızın delinip delinmediğini anlayabiliyorlar.

Acı veya ağrı hiç gelmedi başım ağrımadı, işitme kaybı hissetmiyorum.

Söylemeyi unutmuşum bir boğukluk hissi var.

Söylemeyi unutmuşum bir boğukluk hissi var.
Dediğim gibi, buradan net bir tanı koyamayız. Doktor bile olsam buradan tanı koymam mümkün değil. Öğrenmek ve içinizin rahat etmesi açısından bir KBB doktoruna görünmek en iyisi. Muayene de çok kısa sürer.

Dediğim gibi, buradan net bir tanı koyamayız. Doktor bile olsam buradan tanı koymam mümkün değil. Öğrenmek ve içinizin rahat etmesi açısından bir kbb doktoruna görünmek en iyisi. Muayene de çok kısa sürer.

Sağlık ocağına gitsem olur mu?

Aradan 1 gün geçti şu an bir sorun yok gene de hastaneye-sağlık ocağına gitmeli miyim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı