Psikolojinin bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Guevara

Hectopat
Daha fazla  
Yıllardır ailem tarafından zorla psikiyatriste götürülüyorum. Dışa karşı cidden kötü bir şeyim yok çok tatlı bir çocuğum hani okulda 45 kilo Berkcan olur ya tüm kızlar yanında olur işte ben o kişiyim ama diğerlerinden bir farkım var: "Asla aptal ve saçma fikirlerle arkadaş edinmeye çalışan kişilerle konuşamıyorum." Zaten genelde konuşmadığım için kızlar yanıma geliyor tipim tatlı bir şey ben tipimi seçmediğim için yapacağım bir şey yok. Bu sorun yüzünden aylarca psikoloğa götürüldüm hiçbir sorunum yoktu götürülürken o psikoloğun beni zorla konuşturması ve psikoloğa gitmediğim için zorla konuşturulmam aşırı piskolojimi bozdu. Şu an okulda arada sınıfa abiler geliyor boyca benden çok büyükler aramızda 3-4 yaş olmasına rağmen geri zekalı benden 2 lira istiyor. Ben hiç sınıftan çıkmıyorum diğerleri sınıftan çıkınca arada bağırıyor değişik sesler çıkarıyor arada gelip bağırıyor. Bana normal bir çocuk olsaydı korkardı benim ellerim titriyor sinirde. Neden bilmiyorum ama içimde değişik biri var sanki ben değilmiş gibi bunları yazarken yazdıklarım beynimde yankılanıyor sanki yavaş yavaş beynim geriye gidiyormuş gibi çok değişik geceleri uyurken simulasyonda olduğumu kendime kanıtlıyormuş gibi oluyorum sanki kendimi bırakıp bunu yazmaya ara vermesem simulasyondan çıkacak gibi hissediyorum. Şu an belki de bu çok sevdiğim psikolojik hayat hikayem belki başkası tarafından yönetiliyormuş olabilir mi? Neyse bunu konuşmayalım dışarı çıkıp kendi hayatımla ilgilenmek istiyorum ama 1 sanal arkadaşım ve 4-5 tane konuşmadığım arkadaşım dışında hiç kimseyle samimi değilim. Arada kuzenimle konuşuyorum ama çok değil oyun oynuyoruz arada koşma gücüm çok az ailem uzağa gitmeme izin vermiyor bisiklet için para biriktiriyorum belki uzağa gidip kafa dinleyebilirim diye kendi odamda yok her gün ailemin kavgalarından bıktım. Yılbaşında taşınacağımızı söylüyorlar büyük ihtimal kendi odamda biraz da olsa düzelirim fazla yeteneğim yok. Tüm dünya benim olmayacaksa neden başka birinin yönettiği yerde yaşıyorum? Kendi kurallarımı kendi koyamadığım evrende yaşamak saçma zaten sabahın 7'sinde okula kalkmaktan da gözlerim mosmor oldu.

Başlıkla yazının uyumunu çözemedim. Psikolojinin bozuk olduğuna siz karar veremezsiniz bir uzman karar verir ama siz zorla konuşturulmaya çalışıldığınızı söylemişsiniz. Ayrıca kimsenin zorla bir şey yapacağını sanmam. Eğer uyduruk birisi değilse tabii. Yani en kısa cevap kaliteli bir psikiyatrist bulup ona gitmen. O psikiyatristi de senin belirlemen daha uygun olur. Buradan fazla bir şey gözükmüyor ama gitmekte fayda var. Ne de olsa halinden memnun olmadığını düşündürüyor bu yazdıkların.

Psikoloğa gitmek, senin hasta olduğun anlamına gelmez. Bu yazdıklarını o psikologla da paylaşman daha doğru olur. Sanırım biraz sessiz birisin. Okulda birileriyle konuşmak, arkadaşlık yapmak zorunda da değilsin. Bu tür "abiler" dediği kişileri ben de zamanında okurken çok gördüm. Yav he he deyip geçeceksin. Sen sınıftan çıkınca o bağırıyorlar dediğin arkadaşlara da tavrını göster, sinirini yansıt. Onlara ne? Ya da öğretmenine şikayet et.

Psikoloğa gitmek senin psikolojinin bozuk olduğu anlamına gelmiyor. Bazen hayat ile tek başımıza mücadele etmek zor olabiliyor. Özellikle genç yaşlarda

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı