Kulaklığı çıkarmadan nasıl hoparlöre geçiş yapabilirim?

Ahmetlelko

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim sorunum bilindiğinden farklı. Bilgisayarımda kulaklık takılı ve kulaklığı çıkarınca hoparlöre geçiş yapabiliyorum. Ses ayarlarından hoparlör dediğimde ise PC'nin içinden ses geliyor hoparlör gelmesi için kulaklığı çıkarmam gerekiyor kulaklığı çıkarmadan nasıl hoparlöre geçiş yapabilirim?

Buradaki ok işareti ile işaretlediğim yerden yukarı doğru bir menü açılması gerekli buradan ses çıkışını değiştirebilirsin.
s1.PNG

Klavye tuşları ile hızlı geçişler için bu programı önerebilirim.

Benim demek istediğimi anlamadınız. Ben oraya tıkladığımda hoparlör çıkıyor ancak tıkladığımda ses hoparlörden değil kasanın içinden geliyor. Ben ise hoparlörden gelmesini istiyorum ancak sadece kulaklığı çıkardığımda hoparlörden ses geliyor.

Dosya Ekleri

• hoparlör.png
    hoparlör.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 113
Kulaklığı öne hoparlörü ise kasanın arka tarafına takıyorum. Kasanın içinden nası ses geldiğini bende bilmiyorum ama kasa eski.

Masaüstünde sağ alttaki ses simgesine sağ tıklayıp ses ayarlarını aça tıkla. Çıkan sayfada en sağda ses denetim masasına gir. Gelen ekran kayıttan yürüt bölümü açık olacak şekilde gelir ve orada bilgisayarda bulunan ses aygıtları görünür. Aktifleştirmek istediğine sağ tıklayıp varsayılan aygıt olarak ayarlaya tıklayacaksın. Tekrar sağ tıkladığında iletişim aygıtı olarak ayarla kısmı var ona tıklarsan da Discord, TeamSpeak gibi programlarda hangi aygıtı kullanmak istediğini ayarlayabilirsin.

1585236750156.png

Bunlar çıkıyor ancak buradaki hoparlör kasanın içi benim taktığım hoparlör kulaklık olarak geçiyor ancak kulaklığı çıkarınca kullanabiliyorum benim istediğim kulaklık takılıyken hoparlöre geçiş yapabilmek.

Kulaklığı çıkardığınızda kayıttan yürüt ekranı nasıl gözüküyor? Kulaklığı çıkardıktan sonra varsayılan ayarlarınızı değiştirin bir de. Oraları kurcalamaktan başka bir şey aklıma gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı