Monitörün sesi hoparlöre nasıl aktarılır?

Furkan_D

Kilopat
Sosyal Tayfı
Merhabalar, durum biraz karışık ama anlatmaya çalışacağım. Şimdi ben yeni monitör aldım. Kulaklıkla birlikte kullanıyorum onda bir sıkıntı yok ama yeni aldığım monitörün sesi az gelmeye başladı, bende hoparlör aldım. Ses fazla gelsin diye monitördeki sesi iptal etmek istiyorum. Yeni aldığım hoparlörden almak istiyorum sesi ama kulaklıkla yeni aldığım hoparlör karışıyor sadece hoparlörden geliyor tek birisinden alabiliyorum yani monitörün sesini nasıl hoparlöre aktaracağım? Monitörün sesini yeni aldığım monitörden duymak istiyorum, ayrıyetten kulaklık takmak istiyorum.

Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen kulaklık girişine kulaklık taktığınızda sesi hoparlörden alıp kulaklığa veriyor. Dijital output kulaklık ya da hoparlör çıkışı değil. Sizin durumunuzda en güzel çözüm ister kulaklığı ister hoparlörü monitörün ses çıkışına bağlayın, monitör ve ses kartı arasında monitöre geçiş yaptığınızda monitöre bağladığınız her neyse ses ona gelir, ses kartını seçtiğinizde de ona. Monitörü 2. ses kartı gibi kullanmış olursunuz.

Muhtemelen kulaklık girişine kulaklık taktığınızda sesi hoparlörden alıp kulaklığa veriyor. Dijital output kulaklık ya da hoparlör çıkışı değil. Sizin durumunuzda en güzel çözüm ister kulaklığı ister hoparlörü monitörün ses çıkışına bağlayın, monitör ve ses kartı arasında monitöre geçiş yaptığınızda monitöre bağladığınız her neyse ses ona gelir, ses kartını seçtiğinizde de ona. Monitörü 2. ses kartı gibi kullanmış olursunuz.
Okurken yoruldum ümstad.
Ben de moniör e bağliyordum. HDMI ile monitörü seçiyordum ses denetiminden sorun kalkıyordu. Ama her monitörde jax girişi yok...

Monitör bağlamayı denedim ama daha deydirir deydirmez ses çıkmaya başlıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı