Kulaklığı iPhone'a takınca sadece sağdan ses geliyor

Hocam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İfrit - Zebani
Kulaklığımı bilgisayara taktığımda ses iki taraftan da gayet iyi geliyor hiç bir sorun yok. Fakat aynı kulaklığı iPhone 6S'e taktığım zaman ses sadece sağdan geliyor. Kablo ile alakalı olduğunu düşündüm ama değil bilgisayarda ne yaparsam yapayım hiç bozulmuyor hep 2 taraftan geliyor ama telefonda azıcık hareket ettirince bozuluyor. Nasıl düzeltebilirim?

Tam emin değilim ama telefondaki giriş yeri bozulmuş sanırım başka kulaklıkla deneyin

Başka bir kulaklık takıldığında telefona sorun yoksa kulaklığınızın girişinde bir sorun vardır, bilgisayar çok hareket etmiyor ama telefon sürekli hareket halinde olduğundan gidip geliyordur.

Suya temas oldu mu? Soketin içi tozlanmış olabilir. Aynı sorunu ben de yaşamıştım tornavida ile soketten bir yumak toz çıkardıktan sonra sorunum ortadan kalkmıştı.

İçinde kir birikmiş olabilir ilk onu temizleyin sonra kurutma makinesiyle kulaklık girişini kurutun 1-2 dk belirli aralıklarla. Bunlardan sonra da düzelmediyse. Kulaklık girişi bozulmuş olabilir ya da kulaklık bozulmuş olabilir. Farklı kulaklıkla deneyin.

Kulaklığımı bilgisayara taktığımda ses iki taraftan da gayet iyi geliyor hiç bir sorun yok. Fakat aynı kulaklığı iPhone 6S'e taktığım zaman ses sadece sağdan geliyor. Kablo ile alakalı olduğunu düşündüm ama değil bilgisayarda ne yaparsam yapayım hiç bozulmuyor hep 2 taraftan geliyor ama telefonda azıcık hareket ettirince bozuluyor. Nasıl düzeltebilirim?
Bende de aynı sorun vardı, Ayarlar>Erişebilirlik>Ses/Görsel>Denge ayarını ortaya getir düzelicektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı