Kulaklığın mikrofonu çalışmıyor

Bir anda kulaklığımın mikrofonu çalışmamaya başladı, ses geliyor fakat ses gitmiyor fakat arkadaşla Discord'da konuşurken izlediğim videonun sesini vb. şeyleri yansıtıyor. Anlamadım, çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir anda kulaklığımın mikrofonu çalışmamaya başladı, ses geliyor fakat ses gitmiyor fakat arkadaşla Discord'da konuşurken izlediğim videonun sesini vb. şeyleri yansıtıyor. Anlamadım, çözümü var mıdır?
Gelişmiş ses etkinliği açıksa kapatıp tekrar deneyin. Bunu yapmadan önce WhatsApp gibi görüntülü görüşme gerçekleştirebileceğiniz platformdan mikrofonu test edin.

Hocam Ayarlar'dan ses sekmesine girin en sağda ilgili ayarlar kısmında "Ses Denetim Masası" diye bir sekme olacak. Ona basın. Oradan kayıt kısmına girin. Eğer orada stereo mix ya da stereo karıştırıcı aktif gözüküyor ise ona sağ tıklayın, devre dışı bırakın ve mikrofon yazana sağ tıklayıp etkinleştirip varsayılan aygıt olarak ayarla deyin.

Geri
Yukarı