Kulaklığın sağ tarafından daha az ses geliyor

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Müzik dinlerken fark ettim. Kulaklığın sağ tarafından sola göre daha az ses geliyor. Ara sıra sağa ses geliyor sonra tekrardan azalıyor. Sorun nedir?

Bozulmuş kulaklık. Neredeyse tüm kulaklıklarım bu şekilde(sağ tarafından ses gelmeyerek) bozuldu sonraları direkt gitti bir taraf.
Bir tanesinde de kendi kendine düzeldi ama onun da mikrofonu çalışmıyor dc'de laptobun kendi mikrofonunu kullanıyorum o yüzden.
Kısaca bozulmuş.
Bilgisayarda kullanıyorsan ve rahatsız ediyorsa denetim masasında bi kulaklık ayarı vardı(Youtube'da falan vardır). Oradan sol tarafı da sağ tarafla eşit olacak kadar kıs. Eskisine göre daha az ses gelir ama en azından eşit gelir.

Sorunu bilemem ama çözüm olarak Realtek arayüzünden ses dengesini eşitlenecek şekilde ayarlarsan çözmüş olursun.
Sorunu çözdüm. Kulaklığın kendi ses düzeyi tekerleğinde temassızlık gibi bir şey var sanırım. Sesi fullediğimde sağdan daha az ses geliyor sol dada aynı ama sağa göre daha çok. Biraz aşağı kaydırdığımda ise ses artıyor ve sağada eşit şekilde geliyor. Dediğim gibi bilgisayardan değil kulaklığın kendi ses düzeyi tekerleğinden çözdüm.

Sorunu çözdüm. Kulaklığın kendi ses düzeyi tekerleğinde temassızlık gibi bir şey var sanırım. Sesi fullediğimde sağdan daha az ses geliyor sol dada aynı ama sağa göre daha çok. Biraz aşağı kaydırdığımda ise ses artıyor ve sağada eşit şekilde geliyor. Dediğim gibi bilgisayardan değil kulaklığın kendi ses düzeyi tekerleğinden çözdüm.
O benim kulaklığımda da mevcut :D Aldığıma pişman oldum. Daha 1 senelik...

Manuel olarak ses yükseltme ve kısma dişlisini aşağı yukarı hareket ettirip çözüyorum bu tip bir sorunu bilmem yardımcı olur mu.

Sağ kulaklıktan az ses geliyordu tam tersi oldu sesi azaltıp sonuna kadar yükselttim düzledi.😀

Yeni konular

Geri
Yukarı