Kulaklık-Hoparlör Arası Geçiş Sorunu

burakalp

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Elimde Monster'ın laptopu var. Windows 8.1 kullanırken kulaklık ve hoparlör arasındaki geçişlerde bir sıkıntı yoktu. Daha doğrusu yine bir programla otomatik geçiş yapıyordu. Yani kulaklıkla kullandığım bilgisayarda kulaklığı çıkartınca otomatik olarak bilgisayarın kendi hoparlörlerine geçiş yapmıyor. Sürekli Ses'ten varsayılan aygıt olarak seçmem gerekiyor.

Windows 10 Pro kullanıyorum. Bu soruna nasıl çözüm bulabilirim. Bir de örneğin telefon kulaklığını bilgisayara taktığım zamanlarda mikrofon olarak telefon kulaklığının üstündeki mikrofonu da kullanamıyorum. Bilgisayarda hem kulaklık hem de hoparlör girişi var.
Ekran Alıntısı.JPG

Aygıt yöneticisinden görüntü de bu şekilde duruyor. Gerekli driver'ı da kurmama rağmen soruna çözüm bulamadım.

Ürün Kodum: W350SK, monster notebook'un driver bölümünden indirdim.

Donanım kimliği ile güncellemeyi denediniz mi? Web sitesi her zaman güncel sürücüleri vermeyebiliyor. X550JK ile aynı sorun bede de vardı, bu şekilde çözdüm.

Donanım kimliği ile güncellemeyi denediniz mi? Web sitesi her zaman güncel sürücüleri vermeyebiliyor. X550JK ile aynı sorun bede de vardı, bu şekilde çözdüm.

Çok güzel bir yöntemmiş önceden bunu hiç bilmiyordum. Dün sabah bir driver buldum şu an via hd audio ile kendiliğinden geçiş oluyor. Fakat nedense telefon kulaklığı taktığımda kulaklık üzerindeki mikrofonu kullanamıyorum. Acaba bunu kapsamıyor mu?
Cevap için çok teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı