Kulaklık kafada göçük yapar mı?

TeisXDS

Picopat
Daha fazla  
1 hafta önce babam kafam da bir göçük oldugunu söyledi ve cidden vardi ama o kadar çok derin değildi. Bilmiyorum başka bir etkenden dolayidir belki. Yine de sormak istedim.
Edit: Ve gocuk olursa kalici bir etkisi var midir yoksa birkac saat takmadiktan sonra gecer mi?

Kulakligim:

m_monster-pusat-lite-1.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu elemanın kafa sonradan düzelmişti kalıcı olduğunu zannetmiyorum.

Göçük yapabilir fakat kalıcı değil diye biliyorum. Bir süre göçüklük oluşabilir sonradan düzelir. Bende var kulaklık kafa bandım kırık 1 yıldır oynuyorum hala Kırık olduğu için bantladım ve kırık olan kısmı kafamda göçük yapıyor. Arada dokunarak bakıyorum bazen çok içeri göçmüş oluyo bazen bakıyorum düz gibi.

Bu kulaklik kafada gocuk yapabilir iddiasi herhangi bir bilimsel dayanagi olmayan bir sehir efsanesi Ozet olarak kafatasinda 1mm gocuk olusabilmesi icin en az 85 ile 380 kg/mm arasi bir kuvvet gerekmekte ve bu kuvveti kulaklik takarak kafaniza uygulayabilmenin imkani yok.

Konuyla ilgili makale ve deneysel arastirmanin linki asagida.

Takribi 400 gramlık bir kulaklık vücudunuzdaki en sağlam kemiklerden biri olan kafatasınızda öyle bir iz bırakamaz. Belki gelişim evresindeyseniz ve ömrünüz boyunca 1 saniye bile çıkarmadan kulaklık takıyorsanız olabilir :D

Göçük olan şey saçınız, kafanız değil. Olay şehir efsanesinden ibaret.

Kel olanlara sadece kafa bandı dediğimiz kafa üstüne temas eden yer göçük değil de iz yapıyor. Ama oda 4-5 saat taktığın zaman, en hafif Headset'i taksanda yapıyor iz. Ama yarım saat çıkart kafandan iz falan kalmıyor bak bu söylediğim kelsen eğer kafada hiç saç yoksa. Tecrübedir bu anlattığım olay, öyle araştırma değil yani 😁

Geri
Yukarı